Premier League. Dobre wieści ws. Mohameda Salaha. Egipcjanin nie został odwieziony do szpitala

Mohamed Salah końcówkę meczu Newcastle United - Liverpool FC (2:3) oglądał w szatni. Egipcjanin nie został odwieziony do szpitala po tym, jak zderzył się głową z biodrem bramkarza rywali, Martina Dubravki.
Łukasz Witczyk
Mohamed Salah PAP/EPA / NIGEL RODDIS / Na zdjęciu: Mohamed Salah

Do sytuacji doszło w drugiej połowie. Mohamed Salah walczył o piłkę w polu karnym. Biodrem w jego głowę uderzył wychodzący do dośrodkowania Martin Dubravka. Egipcjanin długo nie podnosił się z boiska i ostatecznie opuścił je na noszach. W 73. minucie zmienił go Divock Origi.

Sztab szkoleniowy Liverpool FC nie chciał ryzykować zdrowia swojego kluczowego piłkarza, zwłaszcza że zderzenie wyglądało fatalnie i groziło poważnym urazem. Dlatego Juergen Klopp zdecydował się na zmianę. Stan zdrowia egipskiego napastnika będzie znany dopiero po dokładnych badaniach, które piłkarz przejdzie w najbliższych dniach.

Po spotkaniu Klopp podczas konferencji prasowej uspokoił kibiców The Reds. Salah nie został odwieziony do szpitala i końcówkę meczu oglądał w telewizorze znajdującym się w szatni. - Jest dobrze, ale musimy poczekać na wyniki badań - mówił niemiecki szkoleniowiec.

- Rozmawiałem z nim po meczu. Lekarz musiał podjąć decyzję. Wszyscy pamiętamy sytuację z Vertonghenem. Doktor zadecydował, że lepiej będzie, żeby Salah opuścił boisko. Szczerze mówiąc, nie wygląda to poważnie, ale wystarczyło, żeby lekarz dał mi sygnał do zmiany - dodał Klopp.

Liverpool FC po zwycięstwie nad Newcastle United zajmuje pozycję lidera Premier League. Ma na swoim koncie 94 punkty i o dwa "oczka" wyprzedza Manchester City. Obywatele mają rozegrany o jeden mecz mniej. Swoje starcie w ramach 37. kolejki mają zaplanowane na poniedziałek. O godzinie 21:00 zmierzą się z Leicester City.