Liga Mistrzów 2019. Ajax - Tottenham. Najsmutniejszy obrazek półfinału. Zrozpaczeni piłkarze Ajaksu

Ajax Amsterdam był o włos od finału Ligi Mistrzów. Holendrzy w nieprawdopodobnych okolicznościach wypuścili jednak awans z rąk. Po trzecim golu dla Tottenhamu mogli tylko bezradnie paść na murawę.

Igor Kubiak
Igor Kubiak
Piłkarze Ajaxu Amsterdam Getty Images / Matthew Ashton - AMA / Piłkarze Ajaxu Amsterdam
W 96. minucie stało się coś nieprawdopodobnego. Lucas Moura skompletował hat-tricka i poprowadził Tottenham Hotspur do wygranej 3:2, która premiuje Anglików do finału Ligi Mistrzów.

Piłkarze Ajaksu Amsterdam nie mogli w to uwierzyć. W pewnym momencie kamery telewizyjne złapały trzech zawodników gospodarzy, którzy zrozpaczeni leżeli ze schowanymi twarzami na murawie. Po bramce mecz jeszcze trwał blisko 2 minuty, ale załamani gospodarze nie zdołali odpowiedzieć "Kogutom".

Zobacz zdjęciaLiga Mistrzów 2019. Radość jednych, płacz drugich. Tak wyglądały ostatnie minuty meczu Ajax - Tottenham

Młodzi zawodnicy Ajaksu są rewelacją tej edycji Ligi Mistrzów. Po pięknych dwumeczach wyeliminowali z gry zeszłorocznego zdobywcę tytułu - w 1/8 finału Real Madryt, a w kolejnej rundzie Juventus Turyn. W pierwszym półfinałowym spotkaniu wygrali na wyjeździe z Tottenhamem 1:0, a do przerwy prowadzili u siebie już 2:0. Jeszcze w 95. minucie mieli wynik, który to ich premiował do finału.

Po sezonie klub czeka kadrowa rewolucja. Z Amsterdamu odejdą największe gwiazdy z Matthijsem de Ligtem i Frenkie De Jongiem na czele. Z zespołem ma pożegnać się również trener Erik ten Hag, który już jest łączony z europejskimi gigantami.

Czy Tottenham wygra Ligę Mistrzów w tym sezonie?