Michał Kucharczyk odejdzie z Legii Warszawa. Jest bliski transferu do Kayserisporu

Michał Kucharczyk jest bliski odejścia z Legii Warszawa po dziesięciu latach spędzonych w klubie. 28-letniego zawodnika chce pozyskać turecki Kayserispor. "Kuchy" wkrótce ma wylecieć na testy medyczne.
Michał Jankowski
WP SportoweFakty / Mateusz Czarnecki / Na zdjęciu: Michał Kucharczyk

Przyszłość Michała Kucharczyka od pewnego czasu była niejasna. Uzależniona była też po części od wyników Legii Warszawa. W przypadku zdobycia mistrzostwa Polski najprawdopodobniej otrzymałby on nowy kontrakt. Tak się jednak nie stało i w klubie dojdzie do dużych zmian. Jedną z nich będzie najprawdopodobniej rozstanie Kucharczyka z warszawskim klubem.

"Druga połowa". Dariusz Mioduski zaskoczył wypowiedzią. "To zaklinanie rzeczywistości"

28-letni zawodnik znalazł się w kręgu zainteresowań Kayserisporu - informuje turecki serwis "FutbolTurkiye". Jego kontrakt z wicemistrzami Polski wygasa pod koniec czerwca, co oznacza, że do nowego klubu trafi za darmo. Według tureckich mediów transfer jest bliski finalizacji, a zawodnik niedługo powinien wylecieć na testy medyczne.

Michał Kucharczyk w Legii Warszawa występuje od dziesięciu lat. Rozegrał w niej 349 meczów, w których zdobył 71 bramek i zaliczył 58 asyst. Pięciokrotnie zdobył mistrzostwo Polski i sześciokrotnie Puchar Polski. W zakończonym sezonie łącznie rozegrał 38 meczów. Strzelił w nich 7 goli i miał 6 asyst.

"Druga połowa". Kluby powinny brać przykład z Piasta. "Mistrz nie wyskoczył z kapelusza"

Kayserispor na kolejkę przed zakończeniem ligi tureckiej zajmuje jedenaste miejsce w tabeli. W 33. kolejkach zdobył 41 punktów.

Czy Legia Warszawa powinna przedłużyć kontrakt z Michałem Kucharczykiem?