Mistrzostwa świata U-20: Ekwador wciąż bez zwycięstwa, druga wygrana Włochów

Zdjęcie okładkowe artykułu: Newspix / Mateusz Bosiacki / Na zdjęciu: piłkarze reprezentacji Włoch U-20
Newspix / Mateusz Bosiacki / Na zdjęciu: piłkarze reprezentacji Włoch U-20

Włosi nie zwalniają tempa podczas mistrzostw świata U-20 w Polsce. W spotkaniu 2. kolejki grupy B, reprezentacja Włoch pokonała w Bydgoszczy Ekwador 1:0, odnosząc swoje drugie zwycięstwo w turnieju.

Włosi rozpoczęli mundial od cennej wygranej z Meksykiem (2:1), natomiast Ekwadorczycy podzielili się punktami z Japonią (1:1). W ocenie ekspertów faworytem niedzielnej konfrontacji była Italia, ale ekwadorska drużyna zamierzała jej postawić trudne warunki gry.

Początkowo zdecydowanie lepiej od przeciwnika prezentowała się ekwadorska drużyna, a sporo problemów włoskiej defensywie stwarzali Leonardo Campana i Alexander Alvarado. Jednakże świetnie bronił Alessandro Plizzari, który odbijał kolejne strzały rywali.

W 15. minucie piłkarze z Półwyspy Apenińskiego wyszli z szybkim atakiem i od razu objęli prowadzenie. Wówczas futbolówkę po dośrodkowaniu z lewego skrzydła zgrał Gianluca Scamacca, zaś Andrea Pinamonti huknął z pierwszej piłki bez zastanowienia.

Po strzelonym golu Włosi cofnęli się i czyhali na okazję do wyprowadzenia szybkiego kontrataku. Na boisku było sporo walki, lecz brak składnych akcji z obydwu stron. W 41. minucie Jackson Porozo zbyt ostro zaatakował Alessandro Tripaldellego, a sędzia po wideoweryfikacji (VAR) pokazał Ekwadorczykowi czerwoną kartkę.

Chociaż podopieczni Jorge Celico grali w osłabieniu, to mogli, a nawet powinni tuż przed przerwą doprowadzić do remisu. Enrico del Prato faulował we własnym polu karnym Jose Cifuentesa, zaś arbiter odgwizdał "jedenastkę", której nie wykorzystał Leonardo Campana (Plizzari obronił).

Po zmianie stron gracze prowadzeni przez trenera Paolo Nicolato nie forsowali tempa i starali się przede wszystkim bronić dostępu do własnej bramki. Dobrze obroną Italii kierował Enrico del Prato, zaś Ekwadorczycy bili głową w mur.

Ostatecznie rezultat utrzymał się do samego końca starcia i Włosi pokonali Ekwador 1:0. W kolejnym meczu (29 maja) Azzurri zagrają z Japończykami, zaś Ekwadorczycy z Meksykanami.

MŚ U-20, 2. kolejka gr. B (Bydgoszcz):

Ekwadoru - Włochy 0:1 (0:1) 0:1 - Andrea Pinamonti 15'

Ekwador: Moises Ramirez - Jhon Espinoza (60' Stiven Plaza), Jackson Porozo, Gustavo Vallecilla, Diego Palacios - Jose Cifuentes, Jordy Alcivar (78' Daniel Segura) - Gonzalo Plata, Jordan Rezabala, Alexander Alvarado - Leonardo Campana.

Włochy: Alessandro Plizzari - Matteo Gabbia, Enrico del Prato, Luca Ranieri - Raoul Bellanova, Davide Frattesi (90' Domenico Alberico), Salvatore Esposito (73' Andrea Colpani), Luca Pellegrini, Alessandro Tripaldelli - Andrea Pinamonti,  Gianluca Scamacca (83' Christian Capone).

Żółte kartki: Gonzalo Plata, Diego Palacios (Ekwador) oraz Raoul Bellanova, Christian Capone, Gianluca Scamacca, Enrico del Prato (Włochy).

Czerwona kartka: Jackson Porozo (Ekwador) w 41. minucie /za faul/.

Sędziował: Adham Makhadmeh.

*Leonardo Campana (Ekwador) w 45+3 min. nie wykorzystał rzutu karnego - Alessandro Plizzari obronił.

# Drużyna M Z R P Bramki Pkt
1 Włochy 3 2 1 0 3:1 7
2 Japonia 3 1 2 0 4:1 5
3 Ekwador 3 1 1 1 2:2 4
4 Meksyk 3 0 0 3 1:6 0

Czytaj też: -> Mistrzostwa świata U-20: sporo emocji w wieczornych meczach, zwycięstwa Urugwaju i Ukrainy -> Mistrzostwa świata U-20. Trener Kolumbijczyków: Mówiliśmy sobie, żeby być konsekwentni

Źródło artykułu: WP SportoweFakty
Czy Włosi wygrają grupę B MŚ U-20 w Polsce?