Kuriozalne sceny w Holandii. Gola zdobył... sędzia spotkania! Zobacz wideo

W meczu IV ligi w Holandii piłkę do siatki jednej z drużyn skierował... sędzia. Zgodnie z przepisami, bramka została uznana.

Igor Kubiak
Igor Kubiak
Moment odbicia się piłki od sędziego Twitter / twitter.com/HarkemaseBoys/ / Moment odbicia się piłki od sędziego
Do kuriozalnych scen doszło w meczu Derde Divisie (czwarty poziom ligowy w Holandii). W spotkaniu pomiędzy Harkemase Boys i Hoek jedna z bramek dla gości padła po tym jak piłka odbiła się od nogi sędziego. Gospodarze mieli spore pretensje, ale arbiter musiał gola uznać.

Sytuacja miała miejsce w 66. minucie. Sędzia niepotrzebnie zapędził się w pole bramkowe Harkemase i przypadkowo odbił piłkę, która przeleciała obok golkipera. Arbiter wskazał na środek boiska, a bramkę uznano piłkarzowi Hoek, który jako ostatni dotknął piłki. Rozjemca spotkania z decyzji musiał się tłumaczyć zdezorientowanym zawodnikom.

Zobacz gola sędziego w Holandii:

Po kuriozalnej bramce gospodarze prowadzili już tylko 3:2, ale chwilę później zdobyli gola i ostatecznie wygrali 4:2.

Zgodnie z przepisami, sędzia słusznie uznał bramkę. Arbiter w piłce nożnej uznawany jest jako "powietrze". W momencie, gdy piłka odbije się od niego, gra jest kontynuowana bez względu na to, co się wydarzyło w następstwie takiego zagrania.