Gianluigi Donnarumma kontuzjowany. Bramkarz AC Milan straci mecze el. Euro 2020

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Paolo Bruno / Na zdjęciu: Gianluigi Donnarumma
Getty Images / Paolo Bruno / Na zdjęciu: Gianluigi Donnarumma

Pechowo zakończył się sezon Serie A dla Gianluigiego Donnarummy. Bramkarz AC Milan doznał kontuzji i z tego powodu nie wystąpi m.in. w eliminacjach Euro 2020.

Gianluigi Donnarumma kontuzji nabawił się w trakcie pierwszej połowy meczu ostatniej kolejki Serie A ze SPAL 2013 (3:2 dla Milanu). Włoch dograł spotkanie do końca, ale okazało się, że ucierpiał jego mięsień dwugłowy.

AC Milan może zostać wyrzucony z pucharów. W klubie nie płaczą z tego powodu

O kontuzji swojego bramkarza AC Milan poinformował w oficjalnym komunikacie. Nie podano jednak jak poważny jest to uraz i jaka długa czeka go przerwa.

Według włoskich mediów nie będzie mógł trenować i grać przez najbliższy miesiąc. Z tego powodu nie wystąpi w dwóch meczach eliminacji do mistrzostw Europy 2020. Gianluigi Donnarumma nie znalazł się w ogłoszonej w poniedziałek przez Roberto Manciniego kadrze. Rywalami Włochów będzie Grecja oraz Bośnia i Hercegowina.

AC Milan wiele mu zawdzięcza. Zobacz najlepsze interwencje Gianluigiego Donnarummy

20-letni bramkarz w tym sezonie był jedną z wyróżniających się postaci AC Milan. W zakończonym sezonie Serie A rozegrał 36 meczów i wpuścił nich 31 bramek. Trzynastokrotnie zachowywał czyste konto.

Czy Gianluigi Donnarumma powinien zmienić klub na silniejszy?