Mistrzostwa świata U-20: Ekwador wygrał "mały finał". Włosi zmarnowali wielką szansę

120 minut trwał bój o 3. miejsce w mistrzostwach świata U-20. Ekwador wygrał po dogrywce z Włochami 1:0, a ci wcześniej zmarnowali rzut karny!

Szymon Mierzyński
Jordan Rezabala (z lewej) i Domenico Alberico (z prawej) PAP / Adam Warżawa / Na zdjęciu: Jordan Rezabala (z lewej) i Domenico Alberico (z prawej)
To był już ostatni występ obu zespołów w turnieju i widać było, że choć o główne trofeum nie walczą, na brązowym medalu również zależy im bardzo mocno. Trochę cierpiało na tym widowisko. Nie było wielu sytuacji i bramkarze nie musieli wspinać się na wyżyny umiejętności.

Po przerwie nieco konkretniejsi byli Ekwadorczycy i w 56. minucie centymetry dzieliły ich od objęcia prowadzenia. Soczyście z dystansu uderzył Leonardo Campana i Marco Carnesecchi końcami palców sparował piłkę na słupek. Takich spięć było jednak jak na lekarstwo, nic więc dziwnego, że po regulaminowym czasie na tablicy wyników było 0:0.

->Ranking FIFA: awans Polski na 19. miejsce

Na duże emocje trzeba było poczekać do dogrywki, a na jej początku wymarzoną szansę mieli Włosi. Sergio Quintero sfaulował w polu karnym Marco Olivieriego, lecz sam poszkodowany nie wytrzymał ciśnienia, uderzył za blisko środka bramki i Wellington Ramirez obronił.

Olivieri został zdecydowanie największym pechowcem tego meczu, bo nie dość, że spartaczył jedenastkę, to jeszcze sprokurował gola dla rywali! To była 104. minuta. Rezerwowy Italii pechowo przedłużył dośrodkowanie z rzutu wolnego, piłka spadła na nogę Richarda Miny i ten z kilku metrów posłał ją do siatki.

Włosi przyjęli nokautujący cios i nie mieli pomysłu na skuteczną odpowiedź. Z ich rozpaczliwych ataków nie wynikło już nic konkretnego i trafienie Miny okazało się decydujące. Ekwador dość niespodziewanie wyjedzie z turnieju w Polsce z brązowym medalem!

->Eliminacje Euro 2020: Polska jedną z najlepszych drużyn w Europie! Pod jednym względem nie mamy sobie równych

Włochy U-20 - Ekwador U-20 0:1 (0:0, 0:0, 0:1)
0:1 - Richard Mina 104'

W 95. minucie Marco Olivieri (Włochy U-20) nie wykorzystał rzutu karnego (Wellington Ramirez obronił).

Włochy U-20: Marco Carnesecchi - Matteo Gabbia, Davide Bettella, Luca Ranieri, Antonio Candela, Domenico Alberico, Enrico Del Prato, Salvatore Esposito (62' Andrea Colpani), Alessandro Tripaldelli (82' Luca Pellegrini), Christian Capone, Gabriele Gori (62' Marco Olivieri).

Ekwador U-20: Wellington Ramirez - Jhon Espinoza (61' Richard Mina), Jackson Porozo, Exon Vallecilla, Diego Palacios, Jose Cifuentes, Jordy Alcivar, Gonzalo Plata, Jordan Rezabala (83' Sergio Quintero), Alexander Alvarado (119' Jesus Castillo), Leonardo Campana.

Żółte kartki: Antonio Candela, Christian Capone, Marco Olivieri, Matteo Gabbia (Włochy U-20) oraz Exon Vallecilla, Sergio Quintero, Gonzalo Plata (Ekwador U-20).

Sędzia: Jesus Gil (Hiszpania).

Która drużyna wygra sobotni finał MŚ U-20?