Copa America. Reprezentant Argentyny wściekł się na trenera. "Nie rozumiem!"

Lautaro Martinez długo nie mógł pogodzić się z decyzją trenera, który posadził go na ławce rezerwowych w meczu Argentyny z Paragwajem. Niewykluczone, że pomiędzy piłkarzem i Lionelem Scalonim doszło do nieporozumienia.

Igor Kubiak
Igor Kubiak
Lautaro Martinez podczas meczu Argentyna - Paragwaj na Copa America 2019 Twitter / twitter.com/TyCSports / Lautaro Martinez podczas meczu Argentyna - Paragwaj na Copa America 2019
W 67. minucie selekcjoner reprezentacji Argentyny wprowadził za Lautaro Martineza Angela Di Marię. Schodzący skrzydłowy nie mógł uwierzyć, że Lionel Scaloni podjął taką decyzję. Jeszcze na murawie krzyczał "nie rozumiem", a już na ławce rezerwowych łapał się za głowę i rzucał butelką z wodą.

Już po spotkaniu Lautaro Martinez stwierdził, że mogło dojść do nieporozumienia. - Trener obawiał się uderzenia, które otrzymałem w pierwszej połowie - wyjawił 21-letni gracz Interu Mediolan. Wersję potwierdził Scaloni. - Lautaro nie czuł się dobrze, rozmawialiśmy po przerwie. Kontynuował ponieważ fizycznie jest zwierzęciem. Otrzymał jednak mocny paraliżujący cios w dolną część pleców - dodał na konferencji prasowej selekcjoner reprezentacji Argentyny.

Martinez w meczu pomiędzy Argentyną i Paragwajem wywalczył rzut karny w 57. minucie, którego na wyrównującego gola zamienił Lionel Messi. Ostatecznie mecz zakończył się remisem 1:1.

"Albicelestes" są w fatalnej sytuacji przed ostatnią kolejką fazy grupowej. Po porażce z Kolumbią z jednym punktem zajmują ostatnie miejsce w tabeli. Tyle samo oczek ma Katar, z którym zagrają w niedzielę. Paragwaj zgromadził 2 punkty. Do fazy pucharowej awansują po dwie najlepsze reprezentacje i dwie najlepsze z trzecich miejsc w trzech grupach.