Kokpit Kibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Skoki narciarskie
  • Tenis

Totalne kuriozum w polskiej piłce. Trzy kluby zrezygnowały z awansu do III ligi

Trzy pierwsze zespoły IV ligi grupy opolskiej zrezygnowały z możliwości awansu do III ligi. W takiej sytuacji przed kolejnym spadkiem z rzędu może uchronić się MKS Kluczbork.
Igor Kubiak
Igor Kubiak

Mistrzem IV ligi grupy opolskiej w sezonie 2018/2019 została ekipa Polonii Głubczyce, która miała awansować do III ligi, grupy III. Prezes klubu Marek Curyło poinformował w mediach społecznościowych, że klub jednak "nie skorzysta z prawa do awansu". Decyzja została podjęta ze względów "finansowych, organizacyjnych i sportowych". 

W takiej sytuacji z awansu mogła skorzystać druga ekipa w tabeli - LZS Starowice, ale ich boisko nie spełnia odpowiednich wymogów. - Właśnie otrzymałem informację z OZPN-u (Opolski Związek Piłki Nożnej - przyp. red.), że nasze boisko nie spełni wymagań 3. ligi, a bardzo chcieliśmy grać tutaj i nie było sensu gdzie indziej - tłumaczy trener Jakub Reil na łamach "Nowej Trybuny Opolskiej", zapewniając, że klub nie przeniesie się na inne boisko.

https://www.facebook.com/KSPolonia1945/posts/2537602632971167">

Z możliwości awansu zrezygnował też trzeci zespół rozgrywek - Małapanew Ozimek. "W związku z wieloma zapytaniami - również ze strony mediów - Zarząd Klubu Sportowego Małapanew Ozimek oświadcza, iż faktycznie pojawiła się możliwość uzyskania przez Nasz klub awansu z trzeciego miejsca w tabeli ligowej do rozgrywek 3 grupy 3. Ligi. Jednakże, Zarząd KS Małapanew jednogłośnie stwierdził, iż nie będziemy z tej możliwości korzystać. Fakt zajęcia przez Nasz zespół trzeciej lokaty na zakończenie sezonu 4. Ligi oraz bezsprzecznie niewystarczające możliwości finansowe powodują, iż rezygnujemy z tej możliwości" - poinformował prezes zarządu klubu, Arkadiusz Banik na Facebooku.

https://www.facebook.com/photo.php?fbid=409051889703955">

Zgodnie z regulaminem Rozgrywek o mistrzostwo 4 ligi, klasy okręgowej, klasy "A" i "B" seniorów, juniorów, juniorów młodszych, trampkarzy oraz młodzików Opolskiego Związku Piłki Nożnej, szansę na awans w takiej sytuacji mają tylko drużyny do trzeciego miejsca włącznie.  "W przypadku drużyny, która rezygnuje z awansu, promocję do wyższej klasy Opolski Związek Piłki Nożnej - sezon 2018/2019 - 20 - rozgrywkowej uzyska kolejna, najwyżej sklasyfikowana drużyna na poziomie danej klasy rozgrywkowej (...) Jeśli kolejna, najwyżej sklasyfikowana drużyna także zrezygnuje z awansu to wyżej opisana procedura ma zastosowanie dla drużyn danej klasy rozgrywkowej do 3 miejsca włącznie." - czytamy w par. 21 ust. 16.

W kolejnym ustępie dowiadujemy się, że "jeżeli nie zostaną spełnione warunki par. 21 ust. 16, wówczas miejsce w danej klasie rozgrywkowej zachowuje najwyżej sklasyfikowany spadkowicz". W tym przypadku jest to MKS Kluczbork, który zajął 13. miejsce w III lidze, grupy III.

ZOBACZ WIDEO Karol Bielecki opowiedział o wypadku. "Gra przestała być przyjemnością"

- Taka informacja zmienia całkowicie naszą optykę, musimy pozostać w zawieszeniu i czekać na to, co się jeszcze wydarzy. Z tego co się orientuję, to decyzje w sprawie obsady i licencji nowego sezonu zapaść mają do dnia 26 czerwca - komentuje na łamach oficjalnej strony MKS-u Kluczbork wiceprezes klubu Wojciech Smolnik.

Czytaj teżNiższe ligi: trzeci rok, trzeci spadek MKS-u Kluczbork

Przypominamy, że w sportowej rywalizacji ekipa z Kluczborka zanotowała trzeci spadek z rzędu. Od sezonu 2016/2017 klub spadał kolejno z zaplecza Ekstraklasy, II ligi, a niedawno z III ligi. Niewykluczone, że koszmarna seria zakończy się za sprawą rezygnacji z awansu innych drużyn.

W III lidze, III grupie będzie w przyszłym sezonie rywalizował m.in. Ruch Chorzów.

Czytaj teżStal Rzeszów w II lidze. Awans wywalczyła w ostatnim meczu sezonu

Chodzisz na mecze IV bądź niższej ligi?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Piłkę Nożną na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty
Komentarze (7):
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×