Livorno w Serie A

AS Livorno Calcio jest ostatnim zespołem, który zakwalifikował się do Serie A. Bordowi w rewanżowym meczu finału Play-off nie dali żadnych szans Brescii Calcio i rozgromili swojego rywala zwyciężając aż 3:0. Wszystkie bramki padły dopiero po zmianie stron. W pierwszej potyczce padł remis 2:2.

Pierwsza odsłona zdecydowanie należała do gospodarzy, którzy kilka razy mogli się pokusić o objęcie prowadzenia. Już w 5. minucie po podaniu Antonio Filippiniego na listę strzelców mógł się wpisać Francesco Tavano, ale napastnik przestrzelił. W 11. znów znakomicie podawał Filippini, ale tym razem swoją szansę zmarnował Alessandro Rosi.

W tej części gry po stronie gospodarzy po dograniu Diamantiego jeszcze raz o strzelenie gola mógł się pokusić Tavano, ale znów nie potrafił zachować zimnej krwi, a po stronie ekipy z Lombardii dwie okazje zmarnował Andrea Caracciolo.

Po zmianie stron Toskanii już byli skuteczni. W 50. minucie po świetnym podaniu Diamantiego z lewej strony boiska w końcu na listę strzelców zdołał się wpisać Tavano. Po 300 sekundach powinno być już 2:0, ale Diamanti nie zdołał pokonać Viviano. W 60. już było inaczej. Wówczas rozgrywający umieścił piłkę w siatce rywali po dograniu z prawej strony boiska Bervolda.

Do 74. minuty wynik nie ulegał zmianie. Po znakomicie wyprowadzonym kontrataku jak się później okazało wynik pojedynku na 3:0 ustalił wspomniany już Bergvold. W samej końcówce starcia czerwone karki zobaczyli Galante i Caracciolo, przez co oba kluby kończyły mecz w dziesiątkę.

Livorno Calcio po zaledwie roku przerwy wraca do elity, a Brescia Calcio, której barw broni Bartosz Salomon (tym razem na trybunach) także w przyszłym sezonie będzie musiała grać w Serie B.

Przypomnijmy, że wcześniej awans do Serie A wywalczyły drużyny AS Bari oraz FC Parmy.

AS Livorno Calcio - Brescia Calcio 3:0 (0:0)

1:0 - Tavano 50'

2:0 - Diamanti 60'

3:0 - Bergvold 74'

Livorno: De Lucia, Rosi (86' Galante), Perticone, Miglionico, Bonetto, A. Filippini (82' E. Filippini), Loviso, Bergvold, Diamanti (71' Pulzetti), Danilevicius, Tavano.

Brescia: Viviano, Martinez Vidal (65' Nassi), Bega, Mareco, Gorzegno, Rispoli (54' Zambelli), Vass, Zambrella, Taddei, Caracciolo, Possanzini (77' Okaka).

Żółte kartki: Bonetto, Perticone, Filippini, Diamanti (Livorno) oraz Mareco, Bega, Taddei, Zambrella, Caracciolo, Gorzegno (Brescia).

Czerwone kartki: Galante 89' (Livorno) oraz Caracciolo 89' (Brescia).