Sparingowa sobota: 15 goli GKS-u Tychy. Pierwszoligowcy groźni dla drużyn z PKO Ekstraklasy

GKS Tychy strzelił w sobotę okazałe 15 goli. Tylko jeden z pięciu przedstawicieli PKO Ekstraklasy wygrał sparing z zespołem z Fortuna I ligi.

piłkarze GKS-u Tychy Newspix / Press Focus / Na zdjęciu: piłkarze GKS-u Tychy
GKS Tychy rozegrał w sobotę dwa sparingi i w obu jego forma strzelecka była wysoka. Na początek dnia w silnym składzie pokonał 4:1 Zagłębie Sosnowiec. Z Marcinem Biernatem, Łukaszem Grzeszczykiem czy Mateuszem Piątkowskim w jedenastce nie miał problemu z wypunktowaniem spadkowicza z PKO Ekstraklasy. Po południu GKS zdemolował 11:1 Stal Jasień. Głównie młodzi piłkarze sprawili lanie solenizantowi obchodzącemu 70. rocznicę powstania. 15 bramek jednego dnia, średnio jedna co 12 minut, to ciekawy wynik.

Elana Toruń zagrała z Olimpią Elbląg, czyli ze swoim ostatnim przeciwnikiem w poprzednim sezonie. Wtedy bramka w doliczonym czasie na 2:1 dla elblążan zdecydowała o ich utrzymaniu na szczeblu centralnym i pozbawiła torunian szans na awans. Na prawdziwy rewanż trzeba poczekać, ale do małego już doszło. Elana wygrała w sparingu 1:0 dzięki bramce Bartosza Machaja w 28. minucie. Akcja bramkowa była złożona z kilkunastu podań zanim strzelec główkował do siatki po dośrodkowaniu Kordiana Górki z prawego skrzydła. Elana nie straciła gola przez 90 minut po raz pierwszy od 2 marca.

Dobrze radziły sobie zespoły z zaplecza PKO Ekstraklasy w konfrontacjach z przedstawicielami elity. Warta Poznań zwyciężyła 1:0 z KGHM Zagłębiem Lubin dzięki bramce Krzysztofa Biegańskiego, a GKS Bełchatów wygrał 2:1 z Wisłą KrakówGKS 1962 Jastrzębie zremisował 2:2 z Piastem Gliwice. Mistrz Polski dopadł pierwszoligowca w przedostatniej minucie czasu regulaminowego. Takim samym wynikiem 2:2 zakończył się mecz Radomiaka Radom z ŁKS-em Łódź. Tylko Wigry Suwałki zostały pokonane 1:2 przez Jagiellonię Białystok, choć objęły prowadzenie.

Elana Toruń - Olimpia Elbląg 1:0

Wszystkie mecze 2. ligi piłki nożnej w Pilot WP, pierwszej TV online w Polsce! (link sponsorowany) 2. liga piłki nożnej w jednym miejscu. Transmisje wszystkich meczów obejrzysz na żywo, online, gdziekolwiek będziesz w Pilot WP.

Rywalizację 18 drużyn o najlepsze miejsca w tabeli, a tym samym wszystkie mecze 34 kolejek do zobaczenia online na kanałach 2. liga piłki nożnej za pośrednictwem platformy streamingowej Pilot WP. Dodatkowo, dla wszystkich którzy chcą obejrzeć rozgrywki później, będzie przygotowana biblioteka VOD, z rozegranymi meczami. Wystarczy wykupić pakiet "2. liga piłki nożnej" w Pilot WP, a razem z nim dostęp do kanałów 2. liga piłki nożnej oraz VOD z meczami.

To tutaj toczy się prawdziwa gra! Sportowe emocje gwarantowane!

Czy GKS Tychy strzeli więcej goli w rundzie jesiennej niż wiosennej?