Sparingowy remis Polonii Warszawa z FC Zestafoni

Remisem 2:2 zakończyło się spotkanie kontrolne pomiędzy Polonią Warszawa a FC Zestafoni, które rozegrano w Słowenii. Bramki dla Czarnych Koszul padły po strzałach Adriana Mierzejewskiego i Filipa Ivanovskiego.

Szymon Mierzyński

Trener zespołu ze stolicy, Jacek Grembocki testował w tym meczu 22-letniego napastnika z Serbii, Milana Nikolicia.

Rywal Polonii zakończył miniony sezon na 4. miejscu w tabeli gruzińskiej ekstraklasy.

Początkowo Czarne Koszule miały zmierzyć się z Karpatami Lwów, ale sparing ten był dwukrotnie przekładany. W piątek rywale drużyny z Warszawy nie dotarli na umówione miejsce z powodu awarii autokaru, natomiast dzień później plany obu ekipom pokrzyżowały intensywne opady deszczu. W związku z tym zdecydowano się ponownie zagrać FC Zestafoni. Pierwsza potyczka Polonii z gruzińskim zespołem zakończyła się rezultatem 1:1.

W ostatnim meczu kontrolnym podczas zgrupowania w Słowenii podopieczni Jacka Grembockiego zmierzą się z chorwackim HNK Rijeka.

Polonia Warszawa - FC Zestafoni 2:2 (1:1)
bramki dla Polonii: Mierzejewski 45', Ivanovski 82'

Skład Polonii: I połowa: Majdan - Sokołowski, Jodłowiec, Kozioł, Zasada - Mierzejewski, Sarvas, Majewski, Lato - Nikolić, Łukasik; II połowa: Gliwa - Ciach, Kokosiński, Skrzyński, Telichowski - Sarvas, Majewski, Jodłowiec, Zasada - Mąka, Nikolić; grali także: Gołębiewski, Ivanovski, Pawłowski.