Sparing: Lechia rozgromiła Bytovię. Siedem goli gdańszczan, hat-trick Flavio Paixao

Prawdziwym pogromem zakończył się ostatni sparing Lechii Gdańsk przed Superpucharem Polski. Zespół Piotra Stokowca wygrał we Władysławowie aż 7:1, a hat-trickiem popisał się Flavio Paixao.

Michał Gałęzewski
Flavio Paixao WP SportoweFakty / Agnieszka Skórowska / Na zdjęciu: Flavio Paixao
Było jasne, że faworytami sobotniego sparingu będą piłkarze z Gdańska. Lechia mierzyła się ze spadkowiczem z I ligi, z którego dodatkowo odeszło aż 19 piłkarzy. Zupełnie nowy zespół Bytovii, która do oficjalnych gier przystąpi dwa tygodnie po Lechii Gdańsk, stał od początku na straconej pozycji.

Piłkarze z Gdańska już w pierwszej połowie wyjaśnili sytuację. Doskonale spisywali się przede wszystkim Flavio Paixao i Sławomir Peszko. Portugalczyk, który dotychczas nie zdobył bramek w sparingach, strzelił trzy gole w przeciągu jednej połowy. Peszko dwukrotnie pokonywał Bartosza Ryngwelskiego, a raz po jego zagraniu samobójczą bramkę strzelił Michał Rutkowski.

Haraslin ma otwarte wrota do reprezentacji Słowacji. Zobacz więcej!

Jedynego gola dla Bytovii w 36. minucie strzelił pozyskany z Garbarni Kraków Przemysław Lech. Do przerwy było już 6:1! Po zmianie stron, gdańszczanie nie utrzymali takiego tempa. Niedługo po przerwie bliski podwyższenia wyniku był Lukas Haraslin. Jedyną bramkę w drugiej części meczu zdobył ostatecznie Artur Sobiech.

Lechia Gdańsk wygrała z drugoligowcem 7:1 i w dobrych nastrojach kończy ostatni sparing przed meczem o Superpuchar Polski, który rozegra w sobotę, 13 lipca w Gliwicach. Bytovia ma natomiast dużo materiału do analizy.

Gra Lechii ma być atrakcyjniejsza. Zobacz więcej!

7:1 - Artur Sobiech 67'

Lechia Gdańsk: Dusan Kuciak (45' Zlatan Alomerović) - Adam Chrzanowski (61' Filip Mladenović), Filip Dymerski (73' Mario Maloca), Błażej Augustyn, Rafał Kobryń (73' Karol Fila) - Maciej Gajos, Mateusz Sopoćko (73' Jarosław Kubicki), Tomasz Makowski (73' Adrian Petk) - Lukas Haraslin (59' Egy Maulana Vikri), Flavio Paixao (59' Artur Sobiech), Sławomir Peszko (59' Rafał Wolski).

Bytovia Bytów: Bartosz Ryngwelski - Deleu, Krzysztof Bąk, Michał Rutkowski, Adrian Liberacki - Adrian Kwiatkowski, Przemysław Lech, Jakub Janik, Daniel Feruga, Denisław Stanczew - Norbert Hołtyn.

Grali również: Daniel Kusztan, Arsenij Procyszyn, Fabian Lengiewicz, Kacper Kawula, Adrian Bielawski, Mateusz Szela, Patryk Wolski, Nana Ntuli, Maciej Błaszkowski.

Wszystkie mecze 2. ligi piłki nożnej w Pilot WP, pierwszej TV online w Polsce! (link sponsorowany) 2. liga piłki nożnej w jednym miejscu. Transmisje wszystkich meczów obejrzysz na żywo, online, gdziekolwiek będziesz w Pilot WP.

Rywalizację 18 drużyn o najlepsze miejsca w tabeli, a tym samym wszystkie mecze 34 kolejek do zobaczenia online na kanałach 2. liga piłki nożnej za pośrednictwem platformy streamingowej Pilot WP. Dodatkowo, dla wszystkich którzy chcą obejrzeć rozgrywki później, będzie przygotowana biblioteka VOD, z rozegranymi meczami. Wystarczy wykupić pakiet "2. liga piłki nożnej" w Pilot WP, a razem z nim dostęp do kanałów 2. liga piłki nożnej oraz VOD z meczami.

To tutaj toczy się prawdziwa gra! Sportowe emocje gwarantowane!

Czy Lechia Gdańsk zdobędzie Superpuchar Polski?