Copa America 2019: Argentyna wygrała "mały finał", Lionel Messi z czerwoną kartką

Argentyna zwycięska w "małym finale" Copa America 2019. "Albicelestes" pokonali Chile 2:1, zapewniając sobie sukces już w pierwszej połowie. Wydarzeniem wieczoru była czerwona kartka dla Lionela Messiego.

Szymon Mierzyński
mecz Argentyna - Chile PAP/EPA / Paulo Whitaker / Na zdjęciu: mecz Argentyna - Chile
Dla obu ekip walka 3. miejsce była wyłącznie nagrodą pocieszenia, ale zdecydowanie lepiej podeszli do niej podopieczni Lionela Scaloniego, którzy szybko ułożyli sobie sytuację na boisku dwoma golami. Zdobyli je w dość łatwy sposób. Pierwszy padł po błyskawicznie rozegranym rzucie wolnym. Lionel Messi zagrał za plecy śpiących obrońców rywala, a ten prezent skrzętnie wykorzystał Sergio Aguero, który minął Gabriela Ariasa i trafił do pustej bramki.

Drugi cios Argentyńczycy zadali już z gry. Perfekcyjnie prostopadłe podanie wymierzył Giovani Lo Celso i po tej asyście pojedynek sam na sam z Ariasem wygrał Paulo Dybala.

Potem zamiast fajerwerków piłkarskich mieliśmy trochę zapasów, które skończyły się dwiema czerwonymi kartkami. Do gardeł skończyli sobie Messi i Gary Medel. Kilka odepchnięć, okraszonych zapewne cierpkimi słowami i zabawę musiał przerwać sędzia Mario Diaz de Vivar, który obu czupurnych zawodników odesłał do szatni.

->Szymon Mierzyński: Frank Lampard i Chelsea - związek romantyczny, choć ryzykowny (komentarz)

Chilijczycy kompletnie zawiedli w pierwszej połowie, ale po przerwie szybko udało im się złapać kontakt. W 57. minucie Lo Celso sfaulował na granicy pola karnego Charlesa Aranguiza i choć potrzebna była wideoweryfikacja, arbiter ostatecznie wskazał na "wapno", a z niego pewnie, choć w środek bramki uderzył Arturo Vidal.

Końcówka spotkania to szanse dla obu stron. W szeregach Chilijczyków celnie, lecz zbyt lekko strzelił Eduardo Vargas i piłkę złapał Franco Armani, w odpowiedzi natomiast z ostrego kąta chybił Aguero.

Argentyna dowiozła skromne prowadzenie do ostatniego gwizdka i głównie dzięki dobrej pierwszej połowie zapewniła sobie 3. miejsce w Copa America 2019.

Teraz pozostało jeszcze tylko jedno rozstrzygnięcie. W niedzielę na Maracanie Brazylia zagra w finale z Peru. Początek o godz. 22.00.

->Superpuchar Rosji. Grzegorz Krychowiak i Maciej Rybus z trofeum! Lokomotiw pokonał Zenit

Argentyna - Chile 2:1 (2:0)
1:0 - Sergio Aguero 12'
2:0 - Paulo Dybala 22'
2:1 - Arturo Vidal (k.) 59'

Argentyna: Franco Armani - Juan Foyth, German Pezzella, Nicolas Otamendi, Nicolas Tagliafico, Rodrigo De Paul, Leandro Paredes, Giovani Lo Celso (90' Ramiro Funes Mori), Lionel Messi, Paulo Dybala (67' Angel Di Maria), Sergio Aguero (81' Matias Suarez).

Chile: Gabriel Arias - Gary Medel, Gonzalo Jara (50' Guillermo Maripan), Paulo Diaz, Erick Pulgar, Mauricio Isla, Charles Aranguiz (83' Nicolas Castillo), Arturo Vidal, Jean Beausejour, Eduardo Vargas, Alexis Sanchez (17' Junior Fernandes).

Żółte kartki: German Pezzella, Leandro Paredes, Juan Foyth (Argentyna) oraz Jean Beausejour, Arturo Vidal, Erick Pulgar (Chile).

Czerwone kartki: Lionel Messi /37' za przepychanki/ (Argentyna) oraz Gary Medel /37' za przepychanki/ (Chile).