Copa America. Brazylia - Peru. Wściekły Gabriel Jesus. Uderzył w stanowisko VAR (wideo)

Główną postacią finałowego spotkania Brazylii z Peru (3:1) był Gabriel Jesus - autor asysty i gola, który jednak opuścił boisko z czerwoną kartką. Wściekły piłkarz zaatakował... stanowisko VAR.

Karol Wasiek
Gabriel Jesus (po lewej) i Antonio Ruediger (po prawej) Getty Images / Stuart Franklin / Na zdjęciu: Gabriel Jesus (po lewej) i Antonio Ruediger (po prawej)
Pierwsza połowa była popisem umiejętności technicznych Gabriela Jesusa. Piłkarz w 15. minucie zakręcił na skrzydle Miguelem Trauco, a potem idealnie obsłużył Evertona, który wykonał egzekucję strzałem z kilku metrów.

W 44. minucie Peruwiańczycy strzelili bramkę, ale nie potrafili dowieźć wyniku remisowego nawet do przerwy.

Riposta faworyta była niemal natychmiastowa. Po świetnym dograniu Arthura, precyzyjnym strzałem na 2:1 trafił właśnie Jesus.

W 70. minucie dotychczasowy bohater Jesus sfaulował w powietrzu Luisa Advinculę, za co dostał drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną kartkę. Piłkarz wpadł w szał. Nie mógł się pogodzić się z decyzją arbitra. Jesus schodząc z boiska wyraźnie zasugerował, że sędzia jest skorumpowany. Następnie rozwścieczony napastnik zaatakował... stanowisko VAR.

Jesus długo nie mógł dojść do siebie. Kamery pokazały jego wielkie emocje już po zejściu z boiska. Zapłakany piłkarz mocno gestykulował z niezadowolenia.

Czy Gabriel Jesus zasłużył na czerwoną kartkę?