Sparingi. GKS Bełchatów lepszy w meczu niepokonanych. Jastrzębianie zatrzymani

GKS Bełchatów wygrał 1:0 z imiennikiem z Jastrzębia-Zdroju i spośród pierwszoligowców już tylko on jest niepokonany w okresie przygotowań. Sandecja Nowy Sącz nie dała się ograć piątej sile słowackiej ekstraklasy.

Bartosz Biel Newspix / Marian Zubrzycki/400mm.pl / Na zdjęciu: Bartosz Biel
GKS 1962 Jastrzębie przegrał po pięciu meczach, w których miał bilans cztery zwycięstwa i pechowy remis z Piastem Gliwice. Podopieczni Jarosława Skrobacza zostali zatrzymani przez ligowego przeciwnika GKS Bełchatów. Jedynego gola w tym sparingu strzelił młodzieżowiec Dawid Kocyła. Była 74. minuta i choć w tym fragmencie Brunatni nie przeważali, potrafili wykorzystać akcję oskrzydlającą.

GKS Bełchatów to już jedyny niepokonany pierwszoligowiec w okresie przygotowań.

Bruk-Bet Termalica Nieciecza wygrał 3:1 ze słowackim drugoligowcem Partizanem Bardejov. Najbardziej dynamicznym fragmentem sparingu był ostatni kwadrans pierwszej części, w którym gole padały co cztery minuty. Bruk-Bet prowadził dzięki strzałom Patrika Misaka i Jacka Kiełba, a wynik ustalił w czasie doliczonym do drugiej połowy Arni Vilhjalmsson. Ze słowackim klubem zagrała również Sandecja Nowy Sącz i zremisowała 2:2 z MFK Zemplinem Michalovce, piątą siłą miejscowej ekstraklasy. Wynik mógł być jeszcze bardziej wartościowy, lecz podopieczni Tomasza Kafarskiego zmarnowali dwubramkowe prowadzenie.

Będący u progu inauguracji sezonu przedstawiciele PKO Ekstraklasy zgodnie wygrali swoje sparingi z pierwszoligowcami. Wisła Kraków nawet dwa. Jedna ekipa Macieja Stolarczyka ograła Puszczę Niepołomice 4:2, a druga 3:1. Miedź Legnica i KGHM Zagłębie Lubin nie rozegrają w tym sezonie ligowych derbów. W sparingowych lubinianie zwyciężyli 1:0 dzięki bramce Bartosza Kopacza. Sasa Balić przedwcześnie opuścił boisko za uderzenie przeciwnika. Identycznym wynikiem 0:1 zakończyła się gra kontrolna Odry Opole z Wisłą Płock.

Nie zapewnili rozrywki piłkarze rezerw Lecha Poznań. W sobotę spędzili na boisku 180 minut i zremisowali bezbramkowo zarówno z Polonią Środa Wlkp., jak i z Wartą Sieradz. Żaden inny drugoligowiec nie zanotował dwóch bezbramkowych remisów od początku okresu przygotowań. Rezerwiści zrobili to jednego dnia.

Stal Rzeszów - Znicz Pruszków 2:1

Czy GKS Bełchatów zakończy rundę jesienną w górnej połowie tabeli Fortuna I ligi?