Sparingi. Pogoń Szczecin lepsza od Vitesse Arnhem. Była niepokonana w okresie przygotowań

Pogoń Szczecin wygrała trzeci sparing w letnim okresie przygotowań 2:1 z Vitesse Arnhem. W pozostałych meczach kontrolnych remisowała.

piłkarze Pogoni Szczecin Newspix / Krzysztof Porębski / Na zdjęciu: piłkarze Pogoni Szczecin
Pogoń Szczecin przespała dwa kwadranse otwierające mecz w Opalenicy. W tym okresie miała problem z kreowaniem sytuacji podbramkowych i pozwalała przeciwnikom na swobodne operowanie piłką. Vitesse Arnhem potwierdziło przewagę golem Tima Matavza. Rosły napastnik główkował w narożnik bramki i jako pierwszy oraz ostatni pokonał w okresie przygotowań Dante Stipicę, nowego golkipera Pogoni.

Podopieczni Kosty Runjaicia opanowali sytuację, a im dłużej trwało spotkanie, tym byli groźniejsi dla Vitesse. W kwadransie poprzedzającym przerwę Pogoń wyrównała, a piąta drużyna Eredivisie pomogła w tym. Adam Buksa główkował po dośrodkowaniu Ricardo Nunesa. Piłka nie wturlałaby się do bramki, gdyby nie niefortunna interwencja przeciwnika.

15 minut po powrocie zawodników do rywalizacji to okres dominacji szczecinian, ale to nie wtedy, a dopiero w 75. minucie zapewnili sobie zwycięstwo 2:1. Adam Frączczak wykonał rzut karny podyktowany za faul na Kacprze Kozłowskim. Pogoń poradziła sobie z holenderskim zespołem, choć jako pierwsza straciła gola. Vitesse nie miało już szans na wyrównanie, ponieważ polska drużyna zwarła szyki w obronie.

W jedenastce Pogoni może dojść już tylko do kosmetycznych zmian między próbą generalną a meczem z Legią Warszawa w 1. kolejce PKO Ekstraklasy. Znak zapytania dotyczy na przykład środka defensywy, gdzie w piątek grał Igor Łasicki zamiast kontuzjowanego Konstantinosa Triantafyllopoulosa. Grek w przyszłym tygodniu będzie już trenować. Runjaić obserwował na tle Vitesse po dwóch skrajnych obrońców, ponadto w zespole Niemca trwa rywalizacja o miejsca na skrzydłach i grę ze statusem młodzieżowca.

W okresie przygotowań Pogoń wygrała 2:1 z Vitesse, 3:0 z Chemikiem Police i 4:1 z Arką Gdynia, a także zremisowała 1:1 z Wartą Poznań i Olympiakosem Pireus oraz 2:2 z Hapoelem Beer Szewa.

Pogoń Szczecin - Vitesse Arnhem 2:1 (1:1)
0:1 - Tim Matavz 8'
1:1 - Adam Buksa 30'
2:1 - Adam Frączczak (k.) 75'

Pogoń: Dante Stipica - David Stec (46' Jakub Bartkowski), Benedikt Zech (73' Kacper Kozłowski), Igor Łasicki (83' Damian Pawłowski), Ricardo Nunes (46' Hubert Matynia), Tomas Podstawski (73' Srdjan Spiridonović), Kamil Drygas (73' Michalis Manias), Zvonimir Kozulj (73' Adam Frączczak), Iker Guarrotxena (61' Santeri Hostikka), Sebastian Kowalczyk (46' Marcin Listkowski), Adam Buksa (46' Soufian Benyamina).

Czy Kosta Runjaić dobrze przygotuje Pogoń Szczecin do sezonu?