Puchar Narodów Afryki 2019: Algieria drugim finalistą. Przesądził błysk geniuszu Riyada Mahreza

Emocje do końca w drugim półfinale Pucharu Narodów Afryki 2019. Algieria wygrała z Nigerią 2:1, a decydująca bramka padła w 95. minucie!

Szymon Mierzyński
Sofiane Feghouli (z lewej) i Ahmed Musa (z prawej) PAP/EPA / KHALED ELFIQI / Na zdjęciu: Sofiane Feghouli (z lewej) i Ahmed Musa (z prawej)
Drużyna Djamela Belmadiego zaczęła lepiej, miała więcej sytuacji i tuż przed przerwą udało jej się objąć prowadzenie. Duży udział przy golu miał Riyad Mahrez, który oszukał na boku pola karnego Jamilu Collinsa i dośrodkował na 5. metr. Tam fatalnie interweniował William Troost-Ekong. Piłka odbiła mu się od brzucha i wpadła do siatki.

Po przerwie Nigeryjczycy zdołali wyrównać, choć też zrobili to z pomocą przeciwnika. Aissa Mandi łokciem zablokował strzał jednego z rywali i sprokurował w ten sposób rzut karny, który z zimną krwią wykorzystał Odion Ighalo.

->Sparing: Śląsk Wrocław skromnie wygrał z Wartą Poznań

Ostatnie słowo należało jednak do Algierczyków i w 95. minucie mogli świętować zwycięstwo. Z rzutu wolnego perfekcyjnie przy dalszym słupku przymierzył Mahrez, sprawiając, że Daniel Akpeyi skapitulował po raz drugi.

Algieria rzutem na taśmę uniknęła dogrywki, triumfowała 2:1 i awansowała do finału, w którym w piątek o godz. 21.00 zmierzy się z Senegalem.

Dwa dni wcześniej o tej samej porze Tunezja powalczy o 3. miejsce z Nigerią.