Sparing: Śląsk Wrocław skromnie wygrał z Wartą Poznań

W spotkaniu sparingowym rozegranym we Wrocławiu Śląsk wygrał z Wartą Poznań 1:0. Decydującego gola zdobył w pierwszej połowie Robert Pich.

Szymon Mierzyński
piłkarz Śląska Wrocław Jakub Łabojko (z prawej) i Gracjan Jaroch (z lewej) z I-ligowej Warty Poznań PAP / Jan Karwowski / Na zdjęciu: piłkarz Śląska Wrocław Jakub Łabojko (z prawej) i Gracjan Jaroch (z lewej) z I-ligowej Warty Poznań
Wynik został otwarty i jednocześnie ustalony w 19. minucie. Sędzia podyktował wtedy rzut karny za faul Mariusza Rybickiego, który w narożniku pola karnego nieprzepisowo powstrzymywał Łukasza Brozia. Z "wapna" do siatki trafił Robert Pich.

Spotkanie nie obfitowało w sytuacje strzeleckie i miało dość wyrównany przebieg. Na boisku nie było widać różnicy jednej klasy, jaka dzieli na co dzień oba zespoły.

->Sparing: wysokie zwycięstwo Lecha Poznań ze Spartaksem Jurmala

W ekipie Piotra Tworka testowany był 20-letni Karol Gardzielewicz, który spędził rundę wiosenną w Miedzi Legnica. Młody pomocnik był bardzo aktywny i należał do pierwszoplanowych postaci w szeregach I-ligowca.

Wrocławianie zakończyli tym meczem sparingowe granie, a w 1. kolejce PKO Ekstraklasy zmierzą się na wyjeździe z Wisłą Kraków. Ta potyczka odbędzie się w sobotę - podobnie jak ostatnie letnie spotkanie kontrolne Warty - z Podbeskidziem Bielsko-Biała.