ICC: Złe wiadomości dla AC Milan. Kontuzja Theo Hernandeza

Theo Hernandez podczas meczu International Champions Cup pomiędzy Bayernem Monachium i AC Milan (1:0) doznał kontuzji prawej kostki. Po badaniach wykluczono złamanie, ale piłkarza czeka przerwa w treningach.

Łukasz Witczyk
Theo Hernandez doznał kontuzji podczas meczu AC Milan - Bayern Monachium Getty Images / Jamie Squire / International Champions Cup / Theo Hernandez doznał kontuzji podczas meczu AC Milan - Bayern Monachium
Kontuzja Theo Hernandeza była na tyle poważna, że opuścił on boisko w 45. minucie spotkania z Bayernem Monachium. We wstępnych diagnozach podejrzewano nawet złamanie prawej kostki, co wykluczyłoby piłkarza z gry na kilka miesięcy. Po badaniach okazało się, że uraz nie jest aż tak poważny, ale i tak Francuza czeka przerwa w treningach.

Jak poinformował portal sportmediaset.it, Hernandez zwichnął prawą kostkę. "To uraz, który bardziej boli niż porażka z Bayernem" - piszą dziennikarze tego serwisu. 21-latek będzie odpoczywał przez kilka dni. Ma być gotowy na pierwszy mecz ligowy. Dodajmy, że rozgrywki Serie A zainaugurowane zostaną 24 sierpnia.

Uraz Hernandeza to zła wiadomość dla trenera Marco Giampaolo. Francuz był jednym z lepszych piłkarzy AC Milan w starciu przeciwko Bayernowi. Lewy obrońca zaprezentował się z dobrej strony i miał być pewniakiem w zespole z Mediolanu. Teraz szkoleniowiec musi sprawdzić inne rozwiązania na tej pozycji.

Theo Hernandez do AC Milan trafił w obecnym okienku transferowym. Wcześniej był zawodnikiem Realu Madryt. Mediolański klub zapłacił za niego 20 milionów euro.

Transfery. Zaskakujące informacje z Hiszpanii. Arkadiusz Milik na radarze Betisu!

Oglądaj rozgrywki włoskiej Serie A na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)