Grzegorz Krychowiak zbiera świetne recenzje w Rosji. "CSKA brakuje takiego piłkarza"

Wprawdzie Lokomotiw Moskwa przegrał w lidze rosyjskiej z CSKA (0:1), ale Grzegorz Krychowiak zebrał świetne recenzje. Pochwalił go były piłkarz Valeri Masalitin.

Bartosz Zimkowski
Grzegorz Krychowiak (z lewej) Getty Images / Epsilon / Na zdjęciu: Grzegorz Krychowiak (z lewej)
Valeri Masalitin to były zawodnik m.in. CSKA Moskwa. I chociaż jego dawny klub pokonał Lokomotiw Moskwa 1:0, to zwrócił uwagę na Grzegorza Krychowiaka. Jego zdaniem CSKA nie ma piłkarza pokroju reprezentanta Polski.

- Krychowiak to główny pomocnik Lokomotiwu, a w CSKA nie ma takiego piłkarza. Klub musi poszukać kogoś pokroju Krychowiaka - powiedział Masalitin w rozmowie z RIA Novosti. - Dobrze się poruszał i nie pozwolił CSKA na organizowanie ataków - dodał.

Jedyny gol padł tuż przed przerwą, gdy gospodarze wykorzystali "jedenastkę". Warto dodać, że przy ocenie sytuacji w polu karnym użyto VAR-u, z którego od tego sezonu korzystają Rosjanie.

Lokomotiw przeciętnie rozpoczął sezon. Po trzech kolejkach zajmuje ósme miejsce i po razie wygrał, zremisował oraz przegrał. We wszystkich meczach Krychowiak zagrał pełne 90 minut.

Wystąpił także w Superpucharze Rosji, gdy Lokomotiw pokonał Zenit St Petersburg 3:2.