Audi Cup. Bayern - Tottenham. Jann-Fiete Arp dostał koszulkę od swojego idola

Jann Fiete-Arp najpierw strzelił Tottenhamowi gola w finale Audi Cup, a następnie dostał koszulkę od Harry'ego Kane'a. - Jestem jego wielkim fanem - mówił niedawno młody napastnik Bayernu Monachium.

Michał Fabian
Jann-Fiete Arp i Moussa Sissoko PAP/EPA / RONALD WITTEK / Na zdjęciu: Jann-Fiete Arp i Moussa Sissoko
Trzy miliony euro wyłożył Bayern Monachium za Janna-Fiete Arpa, który uchodzi za jeden z większych talentów w niemieckim futbolu. 19-latek grał dotychczas w Hamburger SV - ostatnio w 2. Bundeslidze (ale w sezonie 2017/18 zanotował 18 występów w Bundeslidze, strzelił dwa gole). W Monachium ma uczyć się u boku Roberta Lewandowskieo.

Arp w niedawnym wywiadzie dla klubowej telewizji podkreślił, kto jest dla niego wzorcem. - Mam ich kilka. Teraz jest to Robert Lewandowski, którego mam u boku, ale także Harry Kane, którego jestem wielkim fanem. Jest wiele różnych typów zawodników. Także u Sergio Aguero można podpatrzeć pewne rzeczy - powiedział Arp.

W środę 19-latek znalazł się w podstawowym składzie Bayernu na finał Audi Cup z Tottenham Hotspur. W 61. minucie zdobył bramkę kontaktową (na 1:2), a w 70. minucie został zmieniony przez Lewandowskiego. Mistrzowie Niemiec doprowadzili do remisu 2:2, ale w konkursie rzutów karnych lepsze okazały się Koguty (relację przeczytasz TUTAJ>>).

Arpowi pozostanie po tym meczu cenna pamiątka. Dostał bowiem koszulkę od swojego idola Kane'a.

Monachijczycy zakończyli serię sparingów. 3 sierpnia zagrają o Superpuchar Niemiec - z Borussią Dortmund na wyjeździe. Następnie (12.08.) czeka ich mecz w Pucharze Niemiec z Energie Cottbus. Natomiast 16 sierpnia Bayern zainauguruje rywalizację w Bundeslidze - podejmie Herthę Berlin.

Czy Jann-Fiete Arp strzeli w sezonie 2019/20 przynajmniej 5 goli w Bundeslidze?