Bayern - Tottenham. Lewandowski wytrzymał presję. Zobacz skrót meczu (wideo)

Bayern Monachium przegrał finał turnieju Audi Cup z Tottenhamem. Choć w pewnym momencie mistrz Niemiec przegrywał już 0:2, do ostatecznego rozstrzygnięcia potrzeba było serii rzutów karnych. Jak poradził sobie Robert Lewandowski? Zobacz skrót meczu.

Tomasz Skrzypczyński
Robert Lewandowski (Bayern) wykonuje rzut karny podczas finału Audi Cup z Tottenhamem Materiały prasowe / Dugout / Na zdjęciu: Robert Lewandowski (Bayern) wykonuje rzut karny podczas finału Audi Cup z Tottenhamem
Finałowe spotkanie Audi Cup było ostatnim sprawdzianem dla Bayernu Monachium przed pierwszym meczem nowego sezonu. Już w najbliższą sobotę mistrz kraju zagra o Superpuchar Niemiec z Borussią Dortmund.

Niko Kovac postanowił jednak wystawić w podstawowym składzie wielu rezerwowych zawodników, a najlepsi usiedli na ławce, w tym Robert Lewandowski.

Niemieckie media oceniły postawę Lewandowskiego i Zylli. Czytaj więcej--->>>

Długo wydawało się, że Tottenham wykorzysta sytuację i łatwo wygra spotkanie. W 59. minucie było już 2:0 dla gości z Londynu po trafieniach Lameli i Eriksena.

Bayernowi udało się jednak doprowadzić do wyrównania (Arp i Davies) a do rozstrzygnięcia potrzebne były rzuty karne. Do piłki ustawionej na jedenastym metrze podszedł także Lewandowski, który pojawił się na murawie w 70. minucie.

Kontuzja skrzydłowego Bayernu. Kingsley Coman zabrał głos. Czytaj więcej--->>>

Polski napastnik pokonał Paula Gazzanigę, co nie udało się jednak Boatengowi i trofeum powędrowało w ręce Anglików.

Zobacz skrót meczu Bayern - Tottenham i rzuty karne:

Dodajmy, że w barwach gospodarzy na murawie pojawił się także reprezentant Polski do lat 20, Marcel Zylla. Pomocnik wszedł na boisko w przerwie spotkania.