Niedziela w Bundeslidze / Bayern coraz bliższy mistrzostwa

Lider Bayern Monachium pokonał na Allianz Arena VfL Bochum, czym bardzo przybliżył się do mistrzowskiego tytułu. Po niesamowitej końcówce komplet punktów zdobyła też Borussia Dortmund, która pokonała Bayer Leverkusen.

Michał Żyrek

W spotkaniu Bayern - Bochum w składzie gości tym razem zabrakło nawet na ławce rezerwowych Tomasza Zdebela, natomiast Marcin Mięciel pojawił się na boisku w 80. minucie. Mecz na Allianz Arena rozpoczął się cudownie dla gości, którzy już w 4. minucie po strzale Azaouagha objęli prowadzenie. To nie było koniec nieszczęść Bawarczyków w pierwszej połowie. W 27. minucie po drugiej żółtej, a w konsekwencji czerwonej kartce boisko opuścić musiał Mark Van Bommel. Mimo gry w osłabieniu gospodarze pokazali lwi pazur i już niedługo po wyrzuceniu Holendra z placu gry strzelili wyrównującą bramkę, a jej autorem był brazylijski obrońca Lucio. Wynikiem remisowym zakończyła się pierwsza odsłona tego meczu. W drugiej oglądaliśmy festiwal żółtych kartek dla gości, których sędzia pokazał w sumie 4. W 74. minucie osłabiony Bayern wychodzi na prowadzenie po skutecznym strzale z rzutu karnego Franca Ribery. Próbujący odrobić straty piłkarze Bochum za bardzo się odkrywają i w wyniku czego tracą kolejną bramkę. Jej strzelcem okazał się Lell. Po tej wygranej Bawarczycy wydają się już chyba pewniakiem do zdobycia mistrzowskiego tytułu w tym sezonie w Bundeslidze. Na 7. kolejek przed końcem sezonu mają aż 9. punktów przewagi nad drugim Schalke04. VfL Bochum jest po tej porażce dwunaste.

W drugim niedzielnym meczu również nie zabrakło emocji. Borussia Dortmund, w której składzie nadal nie oglądamy kontuzjowanego Jakuba Błaszczykowskiego podejmowała zawodzący ostatnimi czasy Bayer Leverkusen. Aptekarze po kompromitującej porażce w Puchrze UEFA mieli nadzieję na dobry wynik na Signal Iduna Park. Wszystko układało się po ich myśli do 87. minuty, do której to prowadzili 1:0 po trafieniu Kiesslinga. Od tego momentu drużyny przeszły jakieś metamorfozy. Borrusia strzelała, Bayer dawał sobie strzelać. Najpierw wyrównał Frei w 87. minucie meczu, a trzy punkty zagwarantował żółto-czarnym w doliczonym czasie gry Dede. Po spotkaniu tym chyba piłkarze z BayArena mogą już zapomnieć o występach w Lidze Misztrzów w następnym sezonie, ponieważ spadli oni z 3. aż na 6. pozycję w ligowej tabeli. Gospodarze po tym sukcesie zajmują aktualnie 11. lokatę w Bundeslidze.