Liga Mistrzów: wyniki III rundy eliminacji. Remis Ajaksu Amsterdam. Trudna sytuacja klubów Polaków

Półfinalista poprzedniej edycji Ajax Amsterdam rozpoczął walkę w eliminacjach Ligi Mistrzów od remisu 2:2 na stadionie PAOK-u Saloniki. Kluby Karola Świderskiego, Tomasza Kędziory i Damiana Kądziora nie są w korzystnej sytuacji przed rewanżami.

Tomasz Kędziora Newspix / Zuma / Na zdjęciu: Tomasz Kędziora
Karol Świderski spędził mecz z Ajaksem Amsterdam na ławce rezerwowych. Jego drużyna rozpoczęła źle pojedynek z mistrzem Holandii. Ajax prowadził od 10. minuty dzięki strzałowi Hakima Ziyecha z rzutu wolnego. PAOK Saloniki odpowiedział dwoma golami w pierwszej połowie, ale na koniec nie osiągnął korzystnego w kontekście rewanżu wyniku. Wprowadzony z ławki rezerwowych już w 32. minucie Klaas-Jan Huntelaar strzelił na 2:2 po kompromitującym błędzie Fernando Vareli. Tym razem półfinalista poprzedniej edycji Ligi Mistrzów nie pozwolił PAOK-owi na odpowiedź i do Amsterdamu wraca w miarę spokojny.

Tomasz Kędziora rozegrał 90 minut w barwach Dynama Kijów, które rozpoczęło swój dwumecz na terenie Club Brugge. Posiadacz Superpucharu Ukrainy liczył na lepszy wynik w kraju Beneluksu niż rok temu, kiedy w Amsterdamie przegrał 1:3 z Ajaksem. Udało się taki osiągnąć, ale poprawa jest nieznaczna. Drużyna z Brugii wygrała 1:0 dzięki strzałowi z rzutu karnego Hansa Vanakena w 37. minucie. Faulował na linii 16. metra Ołeksandr Karawajew. Drużyna Kędziory oddała jeden celny strzał przez całe spotkanie, Polak zapisał się w protokole faulem na żółtą kartkę.

Damian Kądzior wypadł z pucharowej jedenastki Dinama Zagrzeb i mecz z Ferencvarosi TC obejrzał z ławki rezerwowych. Drużyna Nenada Bjelicy prowadziła od 8. minuty 1:0 dzięki strzałowi Daniego Olmo, który był poprzedzony efektownym przepuszczeniem piłki między nogami przeciwnika. Piłkarze z Budapesztu potrafili wyrównać w Zagrzebiu. Zdecydowały o tym centymetry, ponieważ Dino Perić wybił piłkę po strzale Davida Sigera. Problem Dinama w tym, że zrobił to tuż zza linii bramkowej. Po 90 minutach rywalizacji mistrzów Chorwacji i Węgier jest 1:1.

Karabach Agdam zwyciężył 2:1 na terenie APOEL-u Nikozja i jest w wygodnej sytuacji przed meczem w Baku. Piłkarze mistrza Azerbejdżanu mogą mieć do siebie pretensje za stratę gola w 95. minucie. Bez niego mieliby awans na wyciągnięcie ręki, a tak jedna bramka gości w rewanżu może jeszcze dodać pikanterii.

Crvena Zvezda Belgrad zremisowała 1:1 z FC Kopenhaga. W 44. minucie gola dla mistrza Serbii strzelił Milan Pavkov i "w nagrodę" opuścił boisko. Od początku drugiej połowy zagrał już Richmond Boakye, ale w przeciwieństwie do poprzednika bramki nie zdobył. Zrobił to po przeciwnej stronie boiska Jonas Wind z rzutu karnego i w 86. minucie mocno poprawił sytuację duńskiego klubu.