Sparing. Bayern Monachium rozgromił amatorów. Podwójny hat-trick Roberta Lewandowskiego

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP/EPA / PHILIPP GUELLAND / Na zdjęciu: piłkarze Bayernu Monachium - Alphonso Davies (z lewej) i Robert Lewandowski (z prawej)

W tradycyjnym sparingu Bayern Monachium rozgromił amatorski FC Rottach-Egern 23:0. Robert Lewandowski w 45 minut zaliczył podwójny hat-trick: strzelił trzy gole i przy trzech asystował.

Mistrz Niemiec rozpoczął sezon 2019/2020 już w sobotę, ulegając Borussii Dortmund (0:2) w meczu o Superpuchar Niemiec, ale w czwartek, na zakończenie będącego ostatnim akcentem letnich przygotowań zgrupowania nad Tegernsee, monachijczycy zagrali towarzysko z FC Rottach-Egern. Przed rokiem pokonali tego rywala 20:2, a teraz wbili mu więcej goli, nie tracąc ani jednego.

Niko Kovac dał radość kibicom maleńkiego klubu i poza Lewandowskim od pierwszego gwizdka zagrało jeszcze pięciu podstawowych zawodników Bayernu: Manuel Neue, Niklas Suele, ThiagoSerge Gnabry i Corentin Tolisso. Po przerwie wystąpili natomiast m.in. Thomas Mueller, Lucas HernandezBenjamin Pavard, Leon Goretzka czy Joshua Kimmich. Z zawodników, którzy zagrali przeciwko Borussii, w Rottach-Egern zabrakło jedynie Davida Alaby, Jerome'a Boatenga i Kingsleya Comana.

Czytaj również -> Szokująca oferta dla "Lewego"

Bayern zaczął kanonadę w 6. minucie, kiedy podanie "Lewego" na gola zamienił Renato Sanches. Polak skompletował hat-trick między 9. a 29. minutą, zdobywając trzecią, czwartą i szóstą bramkę. Drugie trafienie Lewandowskiego było wyjątkowej urody - trzykrotny król strzelców Bundesligi pokonał golkipera rywali efektownym lobem.

Potem kapitan reprezentacji Polski zaliczył asysty przy golach Tolisso na 8:0 i 9:0. W przerwie zastąpił go 25-letni Kwasi Wriedt z drugiej drużyny, który również ustrzelił hat-trick.

Czytaj również -> Romelu Lukaku w Interze Mediolan

Spotkanie z FC Rottach-Egern było ostatnim letnim meczem towarzyskim Bayernu. W poniedziałek mistrz Niemiec zagra w krajowym pucharze z Energie Cottbus, a ligowy sezon drużyna Lewandowskiego zainauguruje w piątek 16 sierpnia meczem z Herthą Berlin.

FC Rottach-Egern - Bayern Monachium 0:23 (0:11)  0:1 - Renato Sanches 6' 0:2 - Leon Dajaku 7' 0:3 - Robert Lewandowski 9' 0:4 - Robert Lewandowski 16' 0:5 - Renato Sanches 20' 0:6 - Robert Lewandowski 29' 0:7 - Serge Gnabry 34' 0:8 - Corentin Tolisso 38' 0:9 - Corentin Tolisso 40' 0:10 - Corentin Tolisso 41' 0:11 - Corentin Tolisso 42' 0:12 - Thomas Mueller 49' 0:13 - Kwasi Wriedt 55' 0:14 - Sarpreet Singh 59' 0:15 - Thomas Mueller 61' 0:16 - Leon Goretzka 63' 0:17 - Loen Goretzka 67' 0:18 - Lars Dietrich (sam.) 73' 0:19 - Kwasi Wriedt 76' 0:20 - Leon Goretzka 79'  0:21 - Alexander Nollenberger 80' 0:22 - Kwasi Wriedt 83' 0:23 - Thomas Mueller 88'

Czy Bayern Monachium obroni mistrzostwo Niemiec?