Liga Europy: Atromitos Ateny - Legia Warszawa. Zobacz bramki Wojskowych

Zdjęcie okładkowe artykułu: Newspix /  / Na zdjęciu: Paweł Stolarski
Newspix / / Na zdjęciu: Paweł Stolarski

W 29. minucie meczu III rundy eliminacji Ligi Europy w Atenach Paweł Stolarski przymierzył idealnie i Legia Warszawa objęła prowadzenie. W drugiej połowie wynik meczu ustalił Walerian Gwilia.

Piłkarze Legii Warszawa po pierwszych 45 minutach meczu rewanżowego z Akromitosem Ateny w ramach III rundy el. Ligi Europy prowadzili 1:0. Bramkę dla Wojskowych strzelił Paweł Stolarski. W pierwszym spotkaniu w Warszawie padł bezbramkowy remis.

Uderzenie Stolarskiego z ok. 20 metrów było pierwszym celnym strzałem na bramkę w wykonaniu piłkarzy Aleksandara Vukovicia. Akcję bramkową rozpoczął na lewej stronie boiska Cafu. Kontakt z piłką miał pod drodze Walerian Gwilia aż futbolówka trafiła do Stolarskiego.

ZOBACZ: Liga Europy: Atromitos Ateny - Legia Warszawa. Znamy składy drużyn >>

"Trochę musieliśmy poczekać na pierwszego gola Legii w dwumeczu z Atromitosem, ale gorąco w to wierzymy, że nie jest to ostatnie słowo warszawskiej drużyny" - czytamy na koncie na Twitterze TVP Sport, gdzie zamieszczono wideo z bramką dla warszawskiej drużyny. W 51. minucie Gwilia wykorzystał dośrodkowanie Marko Vesovicia i strzałem z ostrego kąta podwyższył prowadzenie Legii. Spotkanie w Atenach ostatecznie zakończyło się zwycięstwem polskiego zespołu (wynik 2:0). Legia awansowała do IV rundy el. LE. ZOBACZ: Marek Wawrzynowski: Polski kibic zakładnikiem przeciętności (felieton) >>