Bundesliga. Borussia Dortmund - FC Augsburg. Łukasz Piszczek ze średnimi notami

68 minut - tyle na boisku spędził Łukasz Piszczek w meczu 1. kolejki Bundesligi pomiędzy Borussią Dortmund a FC Augsburg (5:1). Niemieckie media podkreśliły jego zaangażowanie w grę po stracie bramki.

Mateusz Kozanecki
Łukasz Piszczek WP SportoweFakty / FOCKE STRANGMANN / Na zdjęciu: Łukasz Piszczek
Borussia Dortmund straciła bramkę już w pierwszej minucie. Na odpowiedź ze strony BVB nie przyszło długo czekać. Dwie minuty później stan rywalizacji wyrównał Paco Alcacer. Ostatecznie Borussia zwyciężyła aż 5:1. 68 minut na boisku spędził Łukasz Piszczek.

Portal sportbuzzer.com przyznał Łukaszowi Piszczkowi notę "trójkę" (w Niemczech 1 to najwyższa nota, 6 najniższa - dop. MK). "Zaczął słabo, po jego stronie rozegrana została akcja, po której padła bramka dla Augsburga. Później zaczął grać lepiej i uczestniczył w akcjach ofensywnych" - napisali dziennikarze sportbuzzer.com.

Nieco gorzej Polaka ocenili dziennikarze spox.com, którzy przyznali mu notę 4. "Wygrał mniej niż połowę swoich pojedynków (42 proc.). Relatywnie ograniczona moc. Zszedł po 67. minutach. Musi walczyć o skład z Hakimim".

3,5 to z kolei nota, którą Piszczek otrzymał od dziennikarzy portalu waz.de. "Nie zainicjował tylu ataków po swojej stronie co Schulz" - napisali w uzasadnieniu.

Najlepiej oceniony został Jadon Sancho. Pomocnik strzelił bramkę na 2:1, był zaangażowany w akcję, po której padł gol na 3:1, a także asystował przy kolejnym trafieniu. Od portalu goal.com otrzymał notę 1,5, a więc bliską ideału.