II liga: nerwy w Łodzi. Widzew szczęśliwie zremisował z Górnikiem Łęczna

Widzew Łódź w ostatnim kwadransie strzelił dwa gole i doprowadził do remisu 2:2 z Górnikiem Łęczna. Pokazał charakter, ale poza kilkoma udanymi minutami, zagrał słaby mecz.

Daniel Mąka (Widzew Łódź) Newspix / Marian Zubrzycki / Na zdjęciu: Daniel Mąka (Widzew Łódź)
Przywożenie punktów z wyjazdów nie wychodzi Widzewowi Łódź. Z dziewięciu możliwych zdobył w Wejherowie, w Bytowie i w Elblągu cztery. Kiedy na dodatek drużynie Marcina Kaczmarka nie wiedzie się na własnym stadionie, cierpliwość jej kibiców jest wystawiana na próbę.

Widzew nie potrafił zaproponować publiczności wiele ciekawego. Kilka dośrodkowań, kombinacji, ale wszystko o tempo za wolno, zbyt przewidywanie, nudno. "Widzew, grać" - kilkakrotnie krzyknęli łodzianie obecni na trybunach. Piłkarze nie potrafili jednak zareagować aż do ostatniego kwadransa. Od początku sezonu, poza kilkoma przebłyskami, męczą siebie i widzów grą pozbawioną polotu.

Na domiar złego Widzew popełniał błędy przy wyprowadzeniu piłki. Gospodarze sprowokowali w krótkim okresie dwa niebezpieczne kontrataki, z których jeden zakończył się golem na 1:0. Paweł Wojciechowski dostał podanie przez dwie formacje, pognał w pole karne i nie szukał skomplikowanego rozwiązania. Napastnik Górnika huknął po prostej do siatki i zapewnił gościom przewagę w 40. minucie.

Górnik grał lepiej niż w niedzielnym meczu z Elaną Toruń. Nie rewelacyjnie, ale skutecznie w obronie, a po przeciwnej stronie boiska zadawał mocne ciosy. Było widać, że Kamilowi Kieresiowi udało się mentalnie pozbierać podopiecznych w ciągu trzech dni.

W 51. minucie ponownie zapachniało golem zespołu z Lubelszczyzny. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego w górną część poprzeczki główkował Paweł Baranowski. Co się odwlecze, to nie uciecze. W 58. minucie Wojciechowski zdobył bramkę na 2:0 z rzutu karnego. Katastrofalnie zachował się Sebastian Rudol, który sprokurował jedenastkę. Obrońcy odskoczyła piłka, nie zauważył nadbiegającego Michała Golińskiego i kopnął go.

Widzew szczęśliwie zremisował ten mecz. Pokazał charakter w ostatnim kwadransie i dostał za to nagrodę. Ratownikiem gospodarzy był Marcin Robak. Dwukrotny król strzelców PKO Ekstraklasy strzelił na 1:2 w 79. minucie po podaniu w uliczkę od Rafała Wolsztyńskiego. Kibice nie przestali cieszyć się z gola kontaktowego, a już było wyrównanie. W 80. minucie Robak pomógł niezdarnym łęcznianom wpakować piłkę do własnej bramki po dośrodkowaniu z lewego skrzydła.

5. kolejka II ligi:

Widzew Łódź - Górnik Łęczna 2:2 (0:1)
0:1 - Paweł Wojciechowski 40'
0:2 - Paweł Wojciechowski (k.) 58'
1:2 - Marcin Robak 79'
2:2 - Patryk Rojek (sam.) 80'

Widzew: Patryk Wolański - Łukasz Kosakiewicz, Sebastian Rudol, Daniel Tanżyna, Marcel Pięczek - Christopher Mandiangu (59' Daniel Mąka), Bartłomiej Poczobut (63' Łukasz Zejdler), Adam Radwański, Michael Ameyaw (73' Konrad Gutowski) - Rafał Wolsztyński, Marcin Robak

Górnik: Patryk Rojek - Maciej Orłowski, Paweł Baranowski, Kamil Pajnowski, Leandro - Igor Korczakowski (83' Krystian Wójcik), Tomasz Tymosiak - Michał Goliński (86' Dominik Lewandowski), Marcin Stromecki, Aron Stasiak (75' Karol Turek) - Paweł Wojciechowski (84' Przemysław Banaszak)

Żółte kartki: Zejdler (Widzew) oraz Tymosiak, Stromecki (Górnik)

Sędzia: Filip Kaliszewski (Gdańsk)

Widzów: 16682

***

Liderem II ligi jest Stal Rzeszów, która w środę pokonała 2:1 Górnika Polkowice. Tak samo jak beniaminek 12 punktów ma Znicz Pruszków po wygranej 2:1 z Gryfem Wejherowo. GKS Katowice nadal czeka na przełomowe zwycięstwo u siebie, tym razem zremisował 1:1 z Olimpią Elbląg.

Dwie drużyny zostały pozbawione prowadzenia w doliczonym czasie. Resovia zmarnowała przewagę i zremisowała 1:1 z Bytovią Bytów. W podobnych okolicznościach Skra Częstochowa podzieliła się punktami z Elaną Toruń. Lech II Poznań wygrał 2:1 w starciu beniaminków z Legionovią Legionowo dzięki dubletowi Timura Żamaletdinowa. Na dnie tabeli pozostaje Stal Stalowa Wola pokonana 0:1 przez Błękitnych Stargard.

Górnik Polkowice - Stal Rzeszów 1:2 (0:0)
0:1 - Grzegorz Goncerz 59'
1:1 - Maciej Bancewicz (k.) 67'
1:2 - Błażej Szczepanek 80'

Znicz Pruszków - Gryf Wejherowo 2:1 (1:0)

1:1 - Michał Rutkowski 90'

Elana Toruń - Skra Częstochowa 1:1 (0:0)
0:1 - Damian Niedojad 63'
1:1 - Michał Bierzało 90'

Lech II Poznań - Legionovia Legionowo 2:1 (1:1)
1:0 - Timur Żamaletdinow 3'
1:1 - Bartosz Waleńcik 45'
2:1 - Timur Żamaletdinow 69'

Stal Stalowa Wola - Błękitni Stargard 0:1 (0:1)
0:1 - Wojciech Fadecki 16'

Garbarnia Kraków - Pogoń Siedlce 0:0

Wszystkie mecze 2. ligi piłki nożnej w Pilot WP, pierwszej TV online w Polsce! (link sponsorowany)
2. liga piłki nożnej w jednym miejscu. Transmisje wszystkich meczów obejrzysz na żywo, online, gdziekolwiek będziesz w Pilot WP.

Rywalizację 18 drużyn o najlepsze miejsca w tabeli, a tym samym wszystkie mecze 34 kolejek do zobaczenia online na kanałach 2. liga piłki nożnej za pośrednictwem platformy streamingowej Pilot WP. Dodatkowo, dla wszystkich którzy chcą obejrzeć rozgrywki później, będzie przygotowana biblioteka VOD, z rozegranymi meczami. Wystarczy wykupić pakiet "2. liga piłki nożnej" w Pilot WP, a razem z nim dostęp do kanałów 2. liga piłki nożnej oraz VOD z meczami.

To tutaj toczy się prawdziwa gra! Sportowe emocje gwarantowane!

Czy Widzew Łódź zakończy rundę jesienną na miejscu premiowanym awansem?