Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Coraz więcej dzieci w Polsce gra w piłkę. PZPN prezentuje raport na zlecenie UEFA

Niemal co drugie polskie dziecko spędza wolny czas na grze w piłkę nożną - wynika z badań zleconych przez UEFA. Trzy lata temu taką aktywność deklarowało tylko 28 proc. dzieciaków.
Piotr Bobakowski
Piotr Bobakowski
młodzi piłkarze PAP / Andrzej Grygiel / Na zdjęciu: młodzi piłkarze

- Nikt nie oceni naszej działalności bardziej obiektywnie niż społeczeństwo. Wyniki najnowszych badań napawają nas dużym optymizmem, udowadniając, że jako federacja zmierzamy w odpowiednim kierunku i sukcesywnie się rozwijamy - tak prezes PZPN Zbigniew Boniek komentuje wyniki badań przeprowadzonych na zlecenie UEFA przez firmę Kantar Media (cytat za laczynaspilka.pl).

Ankietowani odpowiadali na trzy pytania - "Czy pozytywnie oceniasz wizerunek swojej federacji?", "Które z dyscyplin sportu uprawiają twoje dzieci?" i "Które z dyscyplin sportowych śledzisz?".

W kategorii "wizerunek" PZPN pozytywnie oceniło 59 proc. respondentów. To wynik aż o 23 punkty procentowe lepszy względem badań przeprowadzonych przez Kantar Media w 2016 r.

ZOBACZ WIDEO Sporo emocji i brak goli. Borussia M'gladbach zremisowała z Schalke [ZDJĘCIA ELEVEN SPORTS]

ZOBACZ: Dariusz Tuzimek: Boniek z troską pochylił się nad nędzą polskiej piłki klubowej (felieton) >>

Raport potwierdził, że piłka nożna pozostaje w Polsce najpopularniejszą dyscypliną sportową (wynik 70 proc.). Bardziej jednak cieszy fakt, że 48 proc. dzieci w Polsce spędza wolny czas na boisku piłkarskim. W 2016 r. taką aktywność wybierało 28 proc. dzieci.

ZOBACZ: Ryszard Niemiec próbuje bronić Kamila D. Skandaliczny wpis działacza oburzył internautów >>

- Ta moda na futbol, którą obserwujemy od kilku lat, skutkuje tym, że obecnie praktycznie co drugie dziecko w naszym kraju gra w piłkę nożną, co stanowi dużo wyższy wskaźnik niż średnia europejska (27 proc. - przyp. red.) - ocenił Sekretarz Generalny PZPN, Maciej Sawicki.

Polub Piłkę Nożną na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty
Komentarze (0)
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×
  Sport na ×