PKO Ekstraklasa. Lechia - Śląsk. Sławomir Peszko huknął jak z armaty. Zobacz pięknego gola! (wideo)

W meczu 6. kolejki PKO Ekstraklasy między Lechią Gdańsk a Śląskiem Wrocław (1:1) kibice ujrzeli przepiękną bramkę w wykonaniu Sławomira Peszki. Zobacz kapitalnego gola byłego reprezentanta Polski.

Dawid Borek
Dawid Borek
bramka Sławomira Peszki Twitter / CANALPLUS_SPORT / Na zdjęciu: bramka Sławomira Peszki
"Lewa noga, ależ gol, Sławomir Peszko!", "fantastyczna bramka Sławomira Peszki, tylko bić brawo!" - ekscytowali się komentatorzy Canal+ Sport. Nic dziwnego. Sławomir Peszko w kapitalnym stylu władował piłkę do siatki Śląska Wrocław.

Dokonał tego w 54. minucie spotkania, gdy po doskonałej akcji strzałem w samo okienko bramki pokonał Matusa Putnocky'ego. Słowak próbował jeszcze interweniować, ale nie był w stanie powstrzymać uderzenia byłego reprezentanta Polski.

Zobacz bramkę Sławomira Peszki:

- Gol mnie bardzo cieszy, bo to dla mnie któryś mecz w PKO Ekstraklasie, a brakowało mi statystyk - dobrej asysty albo bramki, by nabrać pewności siebie. Po strzelonym golu wstępuje druga energia. Strzeliłem słabszą nogą, a wyszło mi takie uderzenie, co dodaje wielkich skrzydeł - podkreślił Peszko (więcej TUTAJ).

Dzięki jego bramce Lechia Gdańsk zatrzymała lidera PKO Ekstraklasy, remisując ze Śląskiem Wrocław 1:1. Gola dla zespołu ze stolicy Dolnego Śląska w 37. minucie spotkania strzelił Przemysław Płacheta. Był to dla niego pierwszy gol w najwyższej klasie rozgrywkowej w Polsce.

Po sobotnich meczach PKO Ekstraklasy Śląsk Wrocław nadal jest liderem tabeli, z tym, że ma jedno rozegrane spotkanie więcej od drugiej Pogoni Szczecin. Lechia Gdańsk jest dziewiąta.

Czy Sławomir Peszko był najlepszym piłkarzem meczu Lechia - Śląsk?