Bundesliga. Timo Werner nowy kontrakt uświetnił golem. RB Lipsk lepsze od Eintrachtu Frankfurt

W niedzielnych meczach 2. kolejki Bundesligi zwycięstwa odniosły RB Lipsk i VfL Wolfsburg. Bohaterem zespołu z Lipska był Timo Werner.

Łukasz Witczyk
Timo Werner WP SportoweFakty / FILIP SINGER / Na zdjęciu: Timo Werner
Przed spotkaniem działacze RB Lipsk poinformowali o porozumieniu z Timo Wernerem w sprawie nowego kontraktu. 23-letni napastnik przedłużył umowę do 2023 roku. Podpis pod kontraktem uświetnił bramką w starciu przeciwko Eintrachtowi Frankfurt. Werner w 10. minucie wykorzystał dogranie Yussufa Poulsena i wyprowadził swój zespół na prowadzenie.

W 80. minucie RB Lipsk podwyższył prowadzenie. Tym razem Emil Forsberg dograł do Poulsena, a ten nie dał szans bramkarzowi Eintrachtu. Goście odpowiedzieli jedynie trafieniem w końcówce Goncalo Paciencii. Dzięki temu zespół spod znaku czerwonego byka po dwóch kolejkach ma komplet punktów.

Mecz w Berlinie lepiej rozpoczął się dla VfL Wolfsburg. Wilki w 9. minucie na prowadzenie wyprowadził Wout Weghorst, który wykorzystał rzut karny. Później piłkarze Herthy starali się doprowadzić do wyrównania, ale do przerwy gole nie padły i to mimo tego, że gospodarze mieli kilka okazji do zdobycia gola. W końcówce dwie bramki strzelili goście, a konkretnie Josip Brekalo i Jerome Roussillon i Wilki wygrały 3:0.