Serie A: Milan - Brescia: pierwsza wygrana Rossonerich. Krzysztof Piątek był centymetr od gola

AC Milan wygrał pierwszy raz pod wodzą Marco Giampaolo 1:0 z Brescią. Krzysztof Piątek wszedł na boisko w drugiej połowie i piłka po jego strzale zatańczyła na linii bramkowej. Pech nie opuszcza Polaka.

piłkarze AC Milan PAP/EPA / MATTEO BAZZI / Na zdjęciu: piłkarze AC Milan
We wtorek minęło 100 dni od ostatniego gola Krzysztofa Piątka w Milanie. 19 maja reprezentant Polski zranił swoim strzałem słabiutkie Frosinone. Później rozpoczął się ten gorszy czas, krytyka włoskich mediów, rosnąca niepewność wśród kibiców w Mediolanie. W sobotę trener Marco Giampaolo postanowił posadzić Polaka na ławce rezerwowych i wystawić w przodzie Samuela Castillejo i Andre Silvę. Podobny manewr stosował także jego poprzednik Gennaro Gattuso.

Portugalsko-hiszpański duet nie zrobił furory. Silva miał jedną szansę w pierwszej połowie, ale lobował niecelnie. Za niego wszedł na boisko Piątek i dostał od trenera dwa kwadranse.

"Bomber" szybko zameldował się faulem, podjął walkę. Długo w obiektywie kamery znajdował się, kiedy po ciosie od przeciwnika tamował krwawienie z nosa. W 85. minucie Piątek miał szansę na gola, ale po przedarciu się przez defensywę Brescii, strzelił z bliska w dłoń bramkarza. Jeszcze bliżej przełamania Polaka było w 90. minucie, ale futbolówka zatańczyła na linii po potężnym uderzeniu. To już był pech, zabrakło centymetra do szczęścia.

Giampaolo zaznaczył przed meczem, że totalny falstart w Udine, gdzie Milan przegrał 0:1, nie spowoduje nerwowych zmian. - Idziemy do przodu zgodnie z naszymi ideami - powiedział trener Milanu. Jego podopieczni mają uczyć się nowego ustawienia i sposoby gry metodą prób i błędów. - Potrzebuję czasu i pracy, żeby zbudować kolektyw - dodał Giampaolo.

W sobotę mediolańczycy zobaczyli drobny postęp w grze piłkarzy Giampaolo. Już w 12. minucie Milan oddał celne uderzenie, czego nie potrafił zrobić tydzień temu przez całe spotkanie. Rossoneri od razu objęli prowadzenie. Hakan Calhanoglu główkował na 1:0 po dośrodkowaniu Suso. Turek przyczaił się za plecami wszystkich obrońców Brescii i pokonał Jesse Joronena. Calhanoglu czekał na gola strzelonego w Mediolanie od maja 2018 roku.

Rossoneri grali u siebie z Brescią pierwszy raz od 2010 roku. W przeszłości obecny beniaminek był wygodnym przeciwnikiem dla Milanu. W pierwszej połowie podopieczni Eugenio Coriniego byli schowani, co nie oznacza, że nie mieli szansy na wyrównanie. Dimitri Bisoli znalazł się sam trzy metry od bramki Gianluigiego Donnarummy, a wystrzelił piłkę na wiwat. To było ostrzeżenie dla faworyta, że jednobramkowe prowadzenie nie jest bezpieczne. Brescia od czasu do czasu pokazywała pazury.

Milan starał się w drugiej połowie zagrać zgodnie z zasadą "im dłużej posiadam piłkę, tym krócej ma ją przeciwnik". Przewaga gospodarzy w posiadaniu była ogromna. Rossoneri generalnie kontrolowali sytuację, a Donnarumma wykazywał się głównie po dośrodkowaniach. Milan nie zachwycił, ale poprawił się w porównaniu z poprzednim występem i zasłużenie wygrał 1:0.

Po losowaniu terminarza kibice Milanu byli zadowoleni z rozkładu jazdy na początek sezonu. Udinese, Brescia, Hellas. Taki zestaw przeciwników wyglądał na idealny do rozpędzenia się przed derbami Mediolanu. W sobotę podopieczni Giampaolo zaczęli z tego korzystać i zgarnęli pierwszy komplet punktów.

AC Milan - Brescia Calcio 1:0 (1:0)
1:0 - Hakan Calhanoglu 12'

Milan: Gianluigi Donnarumma - Davide Calabria, Mateo Musacchio, Alessio Romagnoli, Ricardo Rodriguez - Frank Kessie, Ismael Bennacer, Hakan Calhanoglu (65' Lucas Paqueta) - Suso - Samuel Castillejo (80' Fabio Borini), Andre Silva (61' Krzysztof Piątek).

Brescia: Jesse Joronen - Stefano Sabelli, Andrea Cistana, Jhon Chancellor, Bruno Martella (14' Ales Mateju) - Dimitri Bisoli, Sandro Tonali, Daniele Dessena - Nikolas Spalek (76' Luca Tremolada) - Ernesto Torregrossa (46' Florian Aye), Alfredo Donnarumma.

Żółte kartki: Silva, Calabria, Calhanoglu (Milan) oraz Dessena, Cistana, Bisoli, Tonali (Brescia).

Sędzia: Rosario Abisso.

Oglądaj rozgrywki włoskiej Serie A na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)

Czy Krzysztof Piątek powinien zagrać od początku w następnym meczu Milanu?