Serie A. Rasistowski skandal we Włoszech. Kibice Cagliari obrażali Romelu Lukaku

Po raz kolejny na stadionie Cagliari miał miejsce rasistowski skandal. Kibice gospodarzy wydawali odgłosy małp, gdy rzut karny wykonywał napastnik Interu Mediolan - Romelu Lukaku. Skandaliczne zachowanie staje się przykrą tradycją na tym obiekcie.

Igor Kubiak
Igor Kubiak
Romelu Lukaku PAP/EPA / FABIO MURRU / Na zdjęciu: Romelu Lukaku
W 72. minucie meczu 2. kolejki Serie A pomiędzy Cagliari Calcio i Interem Mediolan goście wywalczyli rzut karny. "Jedenastkę" wykonywał Romelu Lukaku, a z trybun zza bramki rozległ się przeraźliwy gwizd. Wyraźnie dało się usłyszeć również odgłosy małp.

Belg trafił do siatki, ale nie cieszył się z gola. Jedynie złowrogo patrzył w kierunku kibiców gospodarzy. Piłkarze Interu gratulowali Lukaku gola, a stojący obok nich Milan Skriniar, kładąc palec na ustach uciszał miejscowych kibiców. Były napastnik Manchesteru United wyprowadził mediolańczyków na prowadzenie 2:1 i takim wynikiem zakończyło się spotkanie.

Włoscy dziennikarze błyskawicznie wyłapali, że to kolejny rasistowski skandal na stadionie Cagliari. To właśnie na tym obiekcie w kwietniu tego roku w taki sam sposób obrażany był inny czarnoskóry piłkarz - Moise Kean. Piłkarz Juventusu po strzeleniu gola też się nie cieszył - jedynie rozłożył ręce i patrzył w kierunku fanów gospodarzy (więcej TUTAJ).

W styczniu 2018 r. ofiarą rasistowskich obelg na stadionie Cagliari był Blaise Matuidi z Juventusu. Francuz prosił wtedy sędziego o interwencję - bezskutecznie (więcej TUTAJ). Jeszcze rok wcześniej obrażano Sulleya Muntariego, który również sprawę zgłaszał arbitrowi. Piłkarz domagał się przerwania meczu za co... został ukarany żółtą kartką. Po tym zdarzeniu sam zszedł przedwcześnie z boiska.

Czy Serie A powinna zamknąć stadion Cagliari na kilka spotkań?