Sparingi: porażka Węgrów z Czarnogórą, Irlandia Północna minimalnie lepsza od Luksemburga

W czwartek zostały rozegrane spotkania towarzyskie, w których reprezentacja Czarnogóry uporała się przed własną publicznością z Węgrami (2:1), a Irlandia Północna okazała się minimalnie lepsza od Luksemburga (1:0).

Tomasz Rosiński
Stefan Mugosa Getty Images / MB Media / Na zdjęciu: Stefan Mugosa
Radzący sobie dobrze w eliminacjach Euro 2020 Węgrzy (są liderami grupy E) wydawali się być faworytami czwartkowego starcia z Czarnogórcami. Jednak jak wiadomo przyjezdnym zawsze ciężko gra się w Podgoricy i gospodarze liczyli na sprawienie niespodzianki, co im się udało zrealizować.

Sam początek rywalizacji należał do węgierskiej drużyny, która objęła prowadzenie już w 2. minucie. Wówczas David Holman wyłożył piłkę jak na tacy Filipowi Holendrowi, a ten pewnym strzałem z kilku metrów pokonał Milana Mijatovicia.

Taki obrót spraw tylko zmobilizował czarnogórską ekipę do jeszcze cięższej pracy, której owocem był gol wyrównujący autorstwa Nebojsy Kosovicia w 32. minucie. Zawodnik kadry Czarnogóry precyzyjnie przymierzył z około 18 metrów. Przed przerwą wynik już nie uległ zmianie.

Węgrzy walczyli o swoją drugą bramkę podczas tej konfrontacji, ale to rywale zadali cios i jak się później okazało zwycięski. Na kwadrans przed końcem regulaminowego czasu gry rzut karny wykorzystał Stefan Mugosa i zapewnił swojej reprezentacji triumf 2:1.

Tylko jedno trafienie i to samobójcze obejrzeli kibice w Belfaście. W 37. minucie do własnej bramki piłkę posłał Kevin Malget, przez co Luksemburg przegrał z Irlandią Północną 0:1.