Eliminacje Euro 2020. Anglia - Bułgaria: Anglia nie do zatrzymania. Bułgaria na łopatkach

Trzecie zwycięstwo w trzecim meczu. Anglia pokonała 4:0 Bułgarię i prowadzi w grupie A eliminacji do Euro 2020. Tuż za nią plasuje się Kosowo, z którym Synowie Albionu zmierzą się we wtorek.

Michał Piegza
Harry Kane Getty Images / Richard Heathcote / Na zdjęciu: Harry Kane
Nie mieli problemów Anglicy z pokonaniem Bułgarów. Synowie Albionu dwa pierwsze spotkania wygrali. Rywale w dorobku mieli jedynie dwa punkty.

Faworyt spokojnie rozpoczął mecz, czekał na błąd rywala. Gospodarze doczekali się takowego w 24. minucie. Bułgarzy fatalnie wyprowadzili piłkę z własnego pola karnego. Futbolówka trafiła pod nogi Raheema Sterlinga, a ten wyłożył ją Harremu Kane'owi. Napastnik pewnym uderzeniem zdobył gola.

Bramka dodała spokoju gospodarzom. Bułgarzy wyrównać mogli w 31. minucie. Strzał głową Galina Iwanowa kapitalnie obronił Jordan Pickford.

Losy meczu niemal jasne były cztery minuty po przerwie. Sędzia podyktował rzut karny po faulu Nikolaya Bodurowa na Marcusie Rashfordzie. Do siatki pewnie trafił Kane. Pięć minut później było już 3:0. Szybka akcja gospodarzy. Kane dograł do Rashforda, a ten z bliska umieścił piłkę w siatce.

Wynik spotkania ustalił w 73. minucie Kane, który wykorzystał drugi rzut karny w meczu. Tym razem "jedenastka" została podyktowana za faul Kristiana Dimitrowa, który przewrócił w "szesnastce" Kane'a. Goście okazję na uratowanie honoru mieli kwadrans przed końcem. Strzał z rzutu wolnego Ivelina Popowa końcami palców na rzut rożny wybił Pickford.

Anglicy z kompletem punktów prowadzą w grupie. Wiceliderem jest Kosowo. Obydwie reprezentacje zmierzą się ze sobą we wtorek.

Anglia - Bułgaria 4:0 (1:0)
1:0 - Kane 24'
2:0 - Kane (k.) 49'
3:0 - Rashford 55'
4:0 - Kane (k.) 73'

Anglia: Jordan Pickford - Kieran Trippier, Michael Keane, Harry Maguire, Danny Rose - Ross Barkley, Declan Rice, Jordan Henderson (67' Mason Mount) - Raheem Sterling (71' Jadon Sancho) - Marcus Rashford, Harry Kane (77' Alex Oxlade-Chamberlain).

Bułgaria: Plamen Iliew - Strahil Popow, Nikolay Bodurow (65' Kristian Dimitrow), Vasil Bożikow, Anton Nedyalkow - Georgi Sarmow - Galin Iwanow (83' Daniel Mladenow), Ivelin Popow, Kristiyan Malinow, Wanderson - Marcelinho (67' Kiril Despodow).

Żółte kartki: Keane, Rose (Anglia) oraz Bodurow (Bułgaria).