II liga: Górnik Łęczna popisał się mocnym finiszem. Drużyna Kamila Kieresia nowym wiceliderem

Górnik Łęczna jest wiceliderem w drugoligowej tabeli. To efekt zwycięstwa 2:1 z Resovią wywalczonego rzutem na taśmę. Garbarnia zremisowała bezbramkowo z Elaną Toruń.

Kamil Kiereś Newspix / Michał Chwieduk / Na zdjęciu: Kamil Kiereś
Bezdyskusyjnie najciekawsza w Łęcznej była końcówka. Cierpliwi kibice dostali w niej dużo wrażeń. Górnik przegrywał z Resovią od 72. minuty, w której Grzegorz Płatek strzelił do bramki po złym piąstkowaniu Patryka Rojka. Do zakończenia spotkania pozostało mało czasu, ale jak się okazało wystarczająco, żeby odwrócić wynik. Górnik popisał się mocnym finiszem. W 85. minucie Paweł Wojciechowski wyrównał z rzutu karnego, a w 88. minucie Przemysław Banaszak trafił na 2:1.

Dzięki odniesionemu w dramatycznych okolicznościach zwycięstwu Górnik został wiceliderem. Ustępuje Stali Rzeszów, która pozostaje na prowadzeniu w II lidze, choć zdobyła tylko punkt w dwóch ostatnich meczach. Z kolei łęcznianie odwrócili wynik w drugiej potyczce z rzędu. Poprzednio dokonali tego na terenie Stali Stalowa Wola.

Z dużej chmury spadł mały deszcz w Krakowie. Garbarnia zremisowała 0:0 z Elaną. Groźniej atakowali torunianie, ale nie potrafili strzelić gola nawet grając jedenastu na dziesięciu po czerwonej kartce dla Adriana Jurkowskiego. W pierwszej połowie Bartosz Boniecki strzelił w poprzeczkę, a po kolejnym uderzeniu tego samego zawodnika przeciwnik wybił piłkę z linii bramkowej. W drugiej połowie Garbarnię ratował Aleksander Kozioł po próbie Mariusza Kryszaka.

Pogoń Siedlce wygrała 3:1 na stadionie Bytovii Bytów. Obie drużyny kończyły ten mecz w osłabieniu. W 47. minucie sędzia pokazał czerwoną kartkę Adamowi Mójcie za faul, a później napomniał drugim żółtym kartonikiem Kacpra Kawulę. Ciekawe, że drużyna z Mazowsza uzyskała prowadzenie akurat grając dziesięciu na jedenastu dzięki akcji Kamila Walkówa. Wyniki Bytovii zaczynają przypominać te z poprzedniego sezonu. Po dobrym starcie podopieczni Adriana Stawskiego nie pokonali żadnego przeciwnika od czterech kolejek.

W niedzielę mecz Olimpii Elbląg ze Zniczem Pruszków i oba kluby mogą zamieszać na górze tabeli.

1:3 - Marcin Kozłowski 86'

Wszystkie mecze 2. ligi piłki nożnej w Pilot WP, pierwszej TV online w Polsce! (link sponsorowany)
2. liga piłki nożnej w jednym miejscu. Transmisje wszystkich meczów obejrzysz na żywo, online, gdziekolwiek będziesz w Pilot WP.

Rywalizację 18 drużyn o najlepsze miejsca w tabeli, a tym samym wszystkie mecze 34 kolejek do zobaczenia online na kanałach 2. liga piłki nożnej za pośrednictwem platformy streamingowej Pilot WP. Dodatkowo, dla wszystkich którzy chcą obejrzeć rozgrywki później, będzie przygotowana biblioteka VOD, z rozegranymi meczami. Wystarczy wykupić pakiet "2. liga piłki nożnej" w Pilot WP, a razem z nim dostęp do kanałów 2. liga piłki nożnej oraz VOD z meczami.

To tutaj toczy się prawdziwa gra! Sportowe emocje gwarantowane!

Czy Górnik Łęczna będzie na miejscu premiowanym awansem po rundzie jesiennej?