II liga: GKS Katowice urwał punkt Stali Rzeszów. Widzew Łódź lepszy od beniaminka

GKS Katowice jako pierwszy w sezonie zapunktował na stadionie Stali Rzeszów. Mecz zakończył się remisem 1:1. Widzew Łódź poprawia swoją sytuację w tabeli. W sobotę pokonał 2:0 Legionovię Legionowo.

piłkarze GKS-u Katowice Newspix / Krzysztof Porębski / Na zdjęciu: piłkarze GKS-u Katowice
Tydzień temu Stal Rzeszów zachowała prowadzenie w tabeli mimo porażki 1:3 z Widzewem. Mocarny beniaminek wrócił na własny stadion, gdzie zdobył komplet 12 punktów w czterech meczach od początku sezonu. GKS Katowice potrafił wyszarpnąć w Rzeszowie "oczko". Hitowe spotkanie zakończyło się remisem 1:1. Do bramki katowiczan trafił ich były snajper Grzegorz Goncerz, który w przeszłości zdobył koronę króla strzelców Fortuna I ligi w barwach GKS-u. Odpowiedział z rzutu karnego Maciej Stefanowicz.

Widzew Łódź szukał przekonującego wyjazdowego zwycięstwa w Legionowie. Jego przeciwnik przegrał sześć poprzednich spotkań i wylądował na przedostatnim miejscu w tabeli. Faworyt nie miał łatwej drogi po komplet punktów, szukał sposobu na strzelenie gola przez godzinę, a wynik na styku był aż do doliczonego czasu. W nim Marcin Robak uderzył na 2:0 z rzutu karnego i zapewnił wygraną łodzianom. Legionovia trafiła w słupek, w poprzeczkę, a w końcówce Widzew uratowali interwencjami Daniel Tanżyna i Wojciech Pawłowski.

Skra Częstochowa rozegrała w poprzednim sezonie atrakcyjne mecze ze Stalą Stalowa Wola. Będąc beniaminkiem wygrała z zespołem z Podkarpacia 3:2 u siebie, po czym zwyciężyła w rewanżu 4:1. Tym razem przewrotnie skończyło się bezbramkowym remisem. Spotkanie zostało rozegrane w ulewie. Pierwsza połowa była wyrównana, a po przerwie atakowała Skra. Nie stworzyła sobie jednak tak dobrych sytuacji podbramkowych, żeby wygrać. Drużyny pozostają w dolnych rejonach tabeli.

Błękitni Stargard wygrali 2:1 na własnym stadionie z Gryfem Wejherowo. Drużyna Adama Topolskiego zdobyła punkty u siebie po dwóch domowych porażkach z rzędu. Na gole trzeba było poczekać do drugiej części. Błękitni nie uszanowali prowadzenia zdobytego przez Krystiana Sanockiego i stracili je po trzech minutach. Jeszcze raz poderwali się jednak do ataku, a zaliczki uzyskanej w 71. minucie przez Patryka Paczuka już nie oddali. Błękitni pozytywnie zaskakują, a Gryf jest z zaledwie dwoma punktami na dnie tabeli.

8. kolejka II ligi:

Stal Rzeszów - GKS Katowice 1:1 (1:0)
1:0 - Grzegorz Goncerz 23'
1:1 - Maciej Stefanowicz (k.) 53'

Legionovia Legionowo - Widzew Łódź 0:2 (0:0)
0:1 - Konrad Gutowski 60'
0:2 - Marcin Robak (k.) 90'

Skra Częstochowa - Stal Stalowa Wola 0:0

Błękitni Stargard - Gryf Wejherowo 2:1 (0:0)
1:0 - Krystian Sanocki 49'
1:1 - Filip Szewczyk 52'
2:1 - Patryk Paczuk 71'

Wszystkie mecze 2. ligi piłki nożnej w Pilot WP, pierwszej TV online w Polsce! (link sponsorowany)
2. liga piłki nożnej w jednym miejscu. Transmisje wszystkich meczów obejrzysz na żywo, online, gdziekolwiek będziesz w Pilot WP.

Rywalizację 18 drużyn o najlepsze miejsca w tabeli, a tym samym wszystkie mecze 34 kolejek do zobaczenia online na kanałach 2. liga piłki nożnej za pośrednictwem platformy streamingowej Pilot WP. Dodatkowo, dla wszystkich którzy chcą obejrzeć rozgrywki później, będzie przygotowana biblioteka VOD, z rozegranymi meczami. Wystarczy wykupić pakiet "2. liga piłki nożnej" w Pilot WP, a razem z nim dostęp do kanałów 2. liga piłki nożnej oraz VOD z meczami.

To tutaj toczy się prawdziwa gra! Sportowe emocje gwarantowane!

Czy Stal Rzeszów będzie niepokonana na własnym stadionie w całej rundzie jesiennej?