II liga: Znicz Pruszków wygrał w Elblągu i został liderem

Sytuacja na górze tabeli II ligi jest dynamiczna. Przez najbliższe dni liderem będzie Znicz Pruszków dzięki zwycięstwu 2:1 z Olimpią Elbląg.

Ten mecz zakończył weekendowe granie w 8. kolejce. Kluby przystąpiły do niego spoza czołowych lokat, ale oba mogły zamieszać na szczycie tabeli. Znicz Pruszków mógł zostać liderem, a Olimpia wiceliderem.

W poprzednim sezonie Znicz był wyżej w tabeli, ale ani razu nie pokonał walczącej o utrzymanie Olimpii. Tym razem rozpoczął dobrze. Od 12. minuty goście prowadzili w Elblągu 1:0. Paweł Moskwik wystartował do długiego podania i choć teoretycznie nie powinien zrobić z niego użytku, strzelił gola. To dlatego, że kompletnie zdezorientowany Kamil Wenger nie porozumiał się z bramkarzem i zamiast podać Sebastianowi Madejskiemu, otworzył drogę do siatki Moskwikowi.

Później atakowała głównie Olimpia, jednak Znicz uszczelnił defensywę w porównaniu z poprzednim, przegranym 2:3 meczem z Błękitnymi. Ponadto atutem zespołu z Mazowsza była skuteczność. W 71. minucie Dariusz Zjawiński strzelił na 2:0 w sytuacji sam na sam po podaniu z głębi pola. Olimpia przymierzyła dopiero w 90. minucie i zmniejszyła rozmiar porażki na 1:2. Przemysław Brychlik wykorzystał dośrodkowanie Cezarego Demianiuka.

Do 18 września trzeba czekać na mecz Lecha II Poznań z Górnikiem Polkowice. Został przełożony z powodu powołań z akademii Kolejorza do reprezentacji Polski. W tabeli prowadzi Znicz. Druga jest Stal Rzeszów mimo zdobycia tylko punktu w dwóch ostatnich meczach. W strefie spadkowej są beniaminkowie z Polkowic i Legionowa, a także Stal Stalowa Wola i Gryf Wejherowo.

Olimpia Elbląg - Znicz Pruszków 1:2 (0:1)
0:1 - Paweł Moskwik 12'
0:2 - Dariusz Zjawiński 71'
1:2 - Przemysław Brychlik 90'

Olimpia: Sebastian Madejski – Michał Balewski, Tomasz Lewandowski, Kamil Wenger, Tomasz Sedlewski (72' Ołeksij Prytuliak) – Bruno Żołądź (83' Michał Bednarski), Michał Kuczałek - Michał Miller (57' Cezary Demianiuk), Damian Szuprytowski, Oskar Ryk (70' Eryk Filipczyk) – Przemysław Brychlik

Znicz: Bartłomiej Gradecki - Marcin Bochenek, Adrian Rybak, Martin Baran, Peter Drobnak - Robert Obst (72' Karol Noiszewski), Maciej Machalski - Marcin Rackiewicz, Paweł Moskwik (87' Michał Suchanek), Paweł Tarnowski (78' Bartłomiej Faliszewski) - Dariusz Zjawiński (89' Mikołaj Szymański)

Żółte kartki: Kuczałek, Szuprytowski, Żołądź (Olimpia)

Sędzia: Filip Kaliszewski (Gdańsk)

Wszystkie mecze 2. ligi piłki nożnej w Pilot WP, pierwszej TV online w Polsce! (link sponsorowany) 2. liga piłki nożnej w jednym miejscu. Transmisje wszystkich meczów obejrzysz na żywo, online, gdziekolwiek będziesz w Pilot WP.

Rywalizację 18 drużyn o najlepsze miejsca w tabeli, a tym samym wszystkie mecze 34 kolejek do zobaczenia online na kanałach 2. liga piłki nożnej za pośrednictwem platformy streamingowej Pilot WP. Dodatkowo, dla wszystkich którzy chcą obejrzeć rozgrywki później, będzie przygotowana biblioteka VOD, z rozegranymi meczami. Wystarczy wykupić pakiet "2. liga piłki nożnej" w Pilot WP, a razem z nim dostęp do kanałów 2. liga piłki nożnej oraz VOD z meczami.

To tutaj toczy się prawdziwa gra! Sportowe emocje gwarantowane!

Czy Znicz Pruszków zakończy rundę jesienną na wyższej lokacie niż Olimpia Elbląg?