Serie A: AS Roma - US Sassuolo. Koncertowe 20 minut Giallorossich. Henrich Mchitarjan z golem w debiucie

AS Roma strzelała gola za golem w pierwszej połowie meczu z US Sassuolo. Wypracowana przed przerwą zaliczka pozwoliła zwyciężyć 4:2.

piłkarze AS Roma Getty Images / Paolo Bruno / Na zdjęciu: piłkarze AS Roma
AS Roma rozegrała trzeci w sezonie mecz w Rzymie. Wyraźnie najlepszy. Trener Paulo Fonseca dostał w ostatnim dniu okienka transferowego poważne posiłki i te wzmocnienia oraz treningi w przerwie reprezentacyjnej sprawiły, że Giallorossi zagrali w pierwszej połowie starcia z US Sassuolo jak nowo narodzeni. Prowadzili po 45 minutach 4:0 i mieli w kieszeniach pierwszy w sezonie komplet punktów. Publiczność na Stadio Olimpico była zachwycona tym, jak rozpoczęli mecz piłkarze Fonseki.

Bardzo ważnym piłkarzem był Lorenzo Pellegrini, który asystował przy trzech golach. Dostarczył on piłkę Bryanowi Cristante, Justinovi Kluivertowi, a także debiutantowi Henrichowi Mchitarjanowi. Ormianin oznaczył trafieniem pierwsze spotkanie w klubie z Rzymu i w lidze włoskiej. Czwarta bramka była bałkańskim dziełem, ponieważ Edin Dzeko skorzystał z dogrania Aleksandara Kolarova. Pięć strzałów celnych Giallorossich przełożyło się na wynik 4:0. Andrea Consigli częściej wyciągał piłkę z siatki niż odbijał ją w pole.

Poza wspomnianym Mchitarjanem zadebiutował Jordan Veretout, a na ławce rezerwowych był Nikola Kalinić. Chorwat musi jeszcze poczekać na pierwszy występ przed kibicami w Rzymie.

Piłkarzom z Reggio Emilia pozostało ratować wynik w drugiej połowie. Przed przerwą reprezentacyjną wygrali 4:1 mecz z Sampdorią, a w 53. minucie spotkania z Romą przegrywali 1:4. Gola strzelił Domenico Berardi i ten sam zawodnik przymierzył również na 2:4. Wynik z perspektywy Neroverdich wyglądał już zdecydowanie lepiej, a Roma mocno zahamowała w porównaniu z pierwszą połową.

W czwartek Roma zagra na początek fazy grupowej Ligi Europy z Isanbul Basaksehir.

AS Roma - US Sassuolo 4:2 (4:0)
1:0 - Bryan Cristante 13'
2:0 - Edin Dzeko 19'
3:0 - Henrich Mchitarjan 22'
4:0 - Justin Kluivert 33'
4:1 - Domenico Berardi 53'
4:2 - Domenico Berardi 73'

Roma: Pau Lopez - Alessandro Florenzi (73' Leonardo Spinazzola), Federico Fazio, Gianluca Mancini, Aleksandar Kolarov - Bryan Cristante, Jordan Veretout - Henrich Mchitarjan - Lorenzo Pellegrini (84' Javier Pastore), Justin Kluivert (72' Nicolo Zaniolo) - Edin Dzeko.

Sassuolo: Andrea Consigli - Marlon, Vlad Chiriches, Gianmarco Ferrari, Federico Peluso (70' Mert Muldur) - Alfred Duncan (84' Junior Hamed Traore), Pedro Obiang, Manuel Locatelli (46' Jeremy Toljan), Domenico Berardi - Francesco Caputo, Gregoire Defrel.

Żółte kartki: Pellegrini (Roma) oraz Obiang, Toljan (Sassuolo).