PKO Ekstraklasa. Cracovia nowym wiceliderem. Zobacz tabelę rozgrywek

W jedynym poniedziałkowym spotkaniu PKO Ekstraklasy Cracovia pokonała Piasta Gliwice 2:0. Dzięki wygranej zespół z Krakowa awansował na drugie miejsce w tabeli.

Łukasz Witczyk
Piotr Parzyszek (w środku) i Janusz Gol (z prawej) PAP / Jacek Bednarczyk / Na zdjęciu: Piotr Parzyszek (w środku) i Janusz Gol (z prawej)
Już od 12. minuty Cracovia grała z przewagą jednego zawodnika po tym, jak z boiska wyrzucony został Bartosz Rymaniak. Pasy wykorzystały to w stu procentach i pokonały Piast Gliwice 2:0. Dzięki wygranej zespół prowadzony przez Michała Probierza awansował na pozycję wicelidera PKO Ekstraklasy.

Cracovia ma na swoim koncie 16 punktów. Wyżej sklasyfikowana jest jedynie Pogoń Szczecin, która zgromadziła dotychczas 17 "oczek". Z kolei takim samym dorobkiem punktowym, co Cracovia legitymuje się Śląsk Wrocław.

Piast Gliwice po ośmiu kolejkach wywalczył 11 punktów. Gliwiczanie przerwali serię trzech zwycięstw z rzędu. Mistrzowie Polski zajmują dziewiąte miejsce.

Wynik poniedziałkowego meczu 8. kolejki PKO Ekstraklasy: Cracovia - Piast Gliwice 2:0 (1:0) 1:0 - Tomas Huk (sam.) 42' 2:0 - Michał Rakoczy 48'

Zobacz także: PKO Ekstraklasa. Trudne życie emigrantów. Gwiazdy ligi przepadły po wyjeździe Mateusz Skwierawski: Mandat dla Jerzego Brzęczka (komentarz) ZOBACZ WIDEO: Górnik - Śląsk. Wojciech Golla ze sporym niedosytem. "Byliśmy lepszą drużyną"

Czy Pogoń Szczecin utrzyma pozycję lidera PKO Ekstraklasy po 9. kolejce?