SPL: Aberdeen w najlepszej szóstce

W ostatnim spotkaniu 33. kolejki Aberdeen FC pokonał na Pittodrie Falkirk FC 2:1. Dzięki zwycięstwu The Dons zapewnili sobie miejsce w pierwszej szóstce Scottish Premier League i w ostatnich pięciu kolejkach rywalizować będą w grupie mistrzowskiej.

Daniel Rosół

Przed poniedziałkowym meczem w lepszej sytuacji byli goście. The Bairns zajmowali szóste miejsce z dorobkiem 42 punktów. Zespół z Aberdeen, mający o punkt mniej, plasował się na 8. pozycji.

Gospodarze objęli prowadzenie w 22. minucie, gdy podanie Alexandra Diamonda wykorzystał Christopher Maguire. Cztery minuty po rozpoczęciu drugiej połowy Carl Finnigan doprowadził do wyrównania, dając tym samym Falkirk nadzieję na utrzymanie szóstego miejsca w tabeli. Ostatnie słowo należało jednak do The Dons, a dokładnie do Maguire?a, który na osiem minut przed końcem zamienił na bramkę dośrodkowanie Sone Aluko z lewego skrzydła.

Aberdeen FC - Falkirk FC 2:1 (1:0)
1:0 - Maguire 22'
1:1 - Finnigan 49'
2:1 - Maguire 82'