Fortuna I liga: Warta Poznań wygrała efektownie i prowadzi w tabeli. Stal Mielec i Miedź Legnica nadal "bez rytmu"

Warta Poznań zwyciężyła 3:0 z Odrą Opole i jest liderem Fortuna I ligi. Stal Mielec oraz Miedź Legnica nie poprawiły się po weekendowym niepowodzeniu.

piłkarze Warty Poznań Newspix / MACIEJ FIGIELEK/ 400mm.pl / NEWSPIX.PL / Na zdjęciu: piłkarze Warty Poznań
Warta Poznań czekała na zwycięstwo przez trzy kolejki. Mogła już trochę stęsknić się za świętowaniem w szatni, więc faworyzowana w starciu z ostatnim zespołem w tabeli, ruszyła do ataku. Zieloni wyszli na prowadzenie w pierwszej połowie, a powiększyli je po przerwie do stanu 3:0. Wysoka wygrana pozwoliła im wyjść na pierwsze miejsce w tabeli. Podopieczni Piotra Tworka mają lepszy bilans goli od wicelidera Podbeskidzia Bielsko-Biała i trzeciego Radomiaka. Odra Opole pozostaje na przeciwnym biegunie, bez zwycięstwa, z dwoma golami strzelonymi oraz 13 straconymi w dziewięciu występach.

Piłkarze Stali Mielec i Miedzi Legnica przystąpili do meczu w środku tygodnia z zamiarem odzyskania "rytmu" zgubionego w przerwie reprezentacyjnej. Nie udało się im tego zrobić. Mierzyli się z przeciwnikami z województwa śląskiego i zostali pokonani 1:2. Stal przegrała u siebie z GKS-em Tychy, a grająca przez ponad połowę meczu w osłabieniu Miedź na stadionie Podbeskidzia Bielsko-Biała. Kandydaci do awansu nie punktują na miarę oczekiwań.

Olimpia Grudziądz rozegrała pierwszy mecz na własnym stadionie pod wodzą Jacka Trzeciaka i odniosła premierowe zwycięstwo z tym szkoleniowcem u steru. Beniaminek zwyciężył 1:0 z Bruk-Betem Termalicą Nieciecza i opuścił strefę spadkową. Decydującego gola strzelił Omar Monterde. Pomarańczowi nie zdobyli kompletu punktów w szóstym spotkaniu z rzędu. Piotr Mandrysz ma o czym myśleć.