Fortuna I liga: Warta Poznań obroniła pozycję lidera. Chrobry Głogów wygrał dreszczowiec na dnie

Warta Poznań i Radomiak umacniają się na najwyższych miejscach w tabeli. Zieloni wygrali 2:1 z Sandecją Nowy Sącz. Na przeciwnym biegunie ligi Chrobry Głogów pokonał 3:2 Odrę Opole.

piłkarze Warty Poznań Materiały prasowe / Adam Ciereszko / Na zdjęciu: piłkarze Warty Poznań
Warta Poznań została liderem w środku tygodnia. Swojej pozycji broniła na stadionie Sandecji Nowy Sącz, która strzeliła tylko dwa gole w trzech poprzednich meczach i nie wygrała żadnego z nich. Zieloni potrafili wykorzystać niską formę przeciwnika, a zwycięstwo 2:1 zapewnili pierwszoplanowi gracze ich ofensywy. Po golach Gracjana Jarocha i Roberta Janickiego drużyna z Poznania miała przewagę wystarczającą do zwycięstwa.

Chojniczanka po wygranej 3:0 z GKS-em Bełchatów podjęła kolejnego beniaminka. Tym razem do Chojnic przyjechał niepokonany od sześciu kolejek Radomiak. Dla odmiany podopieczni Josefa Petrika trzy gole stracili, a nie strzelili i przegrali 1:3. Wszystkie bramki padły w pierwszej połowie, a wyraźnie skuteczniejszy Radomiak jest wiceliderem. Ma tyle samo punktów co Warta, ale gorszy bilans goli.

W Głogowie doszło do starcia na dnie tabeli. Chrobry czekał na wygraną na własnym stadionie od 24 kwietnia, a jego przeciwnik Odra Opole nie zwyciężyła na wyjeździe od 3 kwietnia. Pojedynek miał dużą dramaturgię. W ostatnich 10 minutach podstawowego czasu głogowianie stracili dwubramkowe prowadzenie i zrobiło się 2:2. Decydującego gola na 3:2 dla Chrobrego strzelił Michał Ilków-Gołąb w doliczonym czasie.

Stal Mielec poniosła dwie porażki po przerwie reprezentacyjnej. Tym razem zagrała na własnym stadionie z GKS-em Bełchatów, który nie zwyciężył od czterech kolejek i wylądował w strefie spadkowej. Drużyna z Podkarpacia nie miała ponownie łatwej przeprawy, ale tym razem postawiła na swoim. Już w 5. minucie prowadziła dzięki strzałowi Bartosza Nowaka z rzutu karnego i utrzymała wynik 1:0 do końca.

Jakub Wróbel popisał się hat-trickiem w wygranym 4:2 meczu GKS-u 1962 Jastrzębie z Zagłębiem Sosnowiec. Nie minęła godzina i podopieczni Jarosława Skrobacza mieli cztery gole przewagi. Zagłębie potrafiło tylko zmniejszyć o połowę rozmiar swojej porażki.

W Niecieczy zmierzyli się kandydaci do awansu, którym ostatnio nie wiodło się dobrze. Bruk-Bet Termalica nie zwyciężył już od siedmiu kolejek, a Miedź Legnica zdobyła punkt z sześciu możliwych po przerwie reprezentacyjnej. Ekipa z Dolnego Śląska zwyciężyła 1:0 dzięki bramce Artura Pikka i pozostaje w kontakcie z najlepszymi w lidze.