Robert Lewandowski w wielkiej formie. Ta statystyka mówi sama za siebie

Powiedzieć, że Robert Lewandowski jest mocnym punktem Bayernu Monachium, to jak nic nie powiedzieć. Polak to motor napędowy mistrzów Niemiec, czego najlepszym dowodem jest pewna statystyka.

Dawid Borek
Dawid Borek
Robert Lewandowski (z lewej) PAP/EPA / RONALD WITTEK / Na zdjęciu: Robert Lewandowski (z lewej)
Robert Lewandowski w sobotę strzelił kolejne dwie bramki dla Bayernu Monachium, notując dublet w meczu Bundesligi z 1.FC Koeln (4:0). Polak wpisał się na listę strzelców w 3. i 48. minucie, notując gola numer osiem i dziewięć w tym sezonie niemieckiej ekstraklasy.

"Trzy punkty + dwa gole" - napisał na Instagramie Robert Lewandowski, publikując wspólną fotografię z Philippe Coutinho i Serge Gnabrym. Wpis uzupełnił m.in. hasztagiem "teamwork" (z ang. "praca zespołowa").

Wyświetl ten post na Instagramie.

Post udostępniony przez Robert Lewandowski (@_rl9)

Oprócz zdobyczy w lidze, reprezentant Polski trafiał do bramki także w spotkaniach Pucharu Niemiec i Ligi Mistrzów. Co jednak najważniejsze - zdobywał co najmniej jedną bramkę w każdym, bez wyjątku, meczu mistrzów Niemiec w trwającym sezonie. W sumie uzbierał już 11 goli.

Bundesliga 1.FC Koeln 2

W sobotę Robert Lewandowski otworzył swoją trzecią setkę goli strzelonych dla bawarskiego klubu. W spotkaniu z 1.FC Koeln zdobył bramki numer 201 i 202.

W przyszłą niedzielę (28 września), w meczu Bundesligi, mistrzowie Niemiec zmierzą się z ostatnim zespołem w tabeli niemieckiej ekstraklasy - SC Paderborn 07. W ciemno można założyć, że Lewandowski powiększy swój dorobek bramkowy.