Bundesliga. RB Lipsk liderem. Pewne zwycięstwo w Bremie

RB Lipsk utrzymał pozycję lidera Bundesligi. Zespół spod znaku czerwonego byka w 5. kolejce pokonał na wyjeździe Werder Brema 3:0. Goście od 64. minuty grali w dziesiątkę.

Łukasz Witczyk
Konrad Laimer (w środku) oraz Joshua Sargent (z lewej) i Benjamin Goller (z prawej) PAP/EPA / DAVID HECKER / Na zdjęciu: Konrad Laimer (w środku) oraz Joshua Sargent (z lewej) i Benjamin Goller (z prawej)
RB Lipsk potwierdził wysoką formę, jaką prezentuje od początku sezonu. W Bremie od pierwszego gwizdka goście byli stroną dominującą, a już w 13. minucie swoją przewagę potwierdzili golem. Z rzutu rożnego dośrodkował Christopher Nkunku, a piłka spadła prosto na głowę Williego Orbana, który nie dał szans bramkarzowi.

W 35. minucie RB Lipsk podwyższył prowadzenie. Swój kunszt zaprezentował Marcel Sabitzer, który z rzutu wolnego uderzył na tyle mocno i precyzyjnie, że golkiper Werderu nie miał szans na skuteczną interwencję. Piłka wpadła w samo okienko.

Od 64. minuty RB Lipsk grał w osłabieniu. Drugą żółtą kartką i w konsekwencji czerwoną ukarany został Konrad Laimer. Werder nie potrafił tego wykorzystać, a do tego stracił kolejną bramkę. W końcówce goście wyszli z kontrą, którą na gola zamienił Marcelo Saracchi. Wcześniej na bramkę uderzał Amadou Haidara, ale z jego strzałem poradził sobie Jiri Pavlenka. Przy dobitce nie miał już szans.

Werder Brema - RB Lipsk 0:3 (0:2)
0:1 - Willi Orban 13'
0:2 - Marcel Sabitzer 35'
0:3 - Marcelo Saracchi 83'

Czy RB Lipsk zdobędzie mistrzostwo Niemiec?