PKO Ekstraklasa. Lechia - Korona. Lukas Haraslin się odblokował. "Zawsze mam spokojną głowę"

To, że Lukas Haraslin ma duży potencjał wie w Polsce każdy. Słowakowi brakowało jednak bramek i asyst. W sobotę przełamał się w wielkim stylu i strzelił gola na 2:0 w meczu Lechii z Koroną.

Michał Gałęzewski
Lukas Haraslin WP SportoweFakty / Agnieszka Skórowska / Na zdjęciu: Lukas Haraslin
Lechia Gdańsk pokonała Koronę Kielce 2:0. - Cieszę się z tego, że strzeliłem bramkę i pomogłem zespołowi. Cały czas podczas treningów uderzam po długim słupku i dobrze że to wpadło. Do tego odnieśliśmy zwycięstwo. Dla nas najważniejsze jest to, że zdobyliśmy trzy punkty i wygraliśmy w Gdańsku - powiedział Lukas Haraslin, którego gol może spokojnie kandydować do miana bramki kolejki.

Słowak mógł jednak strzelić gola w doliczonym czasie gry pierwszej połowy. - Może wyglądało tak, że chciałem zabić bramkarza? Ja chciałem strzelić po długiej, prostym podbiciem. Nie udało się, dobrze że wpadł gol w drugiej połowie - dodał reprezentant Słowacji.

Lechia wygrała mecz - pułapkę. Zobacz więcej!

Czy zdobyty gol spowoduje, że jeden z potencjalnych liderów Lechii się odblokuje? - Ja zawsze mam spokojną głowę i nie stresowałem się. W ubiegłym sezonie miałem dobry początek, w końcówce goli zabrakło. Może bramki przyjdą w kluczowym momencie? Cieszę się z tego, że wygraliśmy mecz i zagraliśmy na zero z tyłu, bo to bardzo ważne dla nas i bramkarza - podkreślił piłkarz.

Lechia Gdańsk odniosła trzy zwycięstwa z rzędu. - Podchodzimy do tego spokojnie. Chcemy tak jak w poprzednim sezonie podchodzić z meczu do meczu i zdobywać punkty, bo w tabeli liczą się tylko zwycięstwa i to ile kto zdobędzie punktów - przekazał Lukas Haraslin.

Zobacz tabelę PKO Ekstraklasy!

Słowak zszedł z boiska w drugiej połowie. Piotr Stokowiec mówił, że stało się to w wyniku urazu. - Coś poczułem przy wślizgu, ale to nic poważnego. Po meczu nic już nie odczuwam. Każdy chce grać w każdym spotkaniu i ja już myślę o meczu pucharowym z Gryfem Wejherowo. Musimy przestawić głowę na Puchar Polski - to tylko jeden pojedynek, dopiero później będziemy myśleć o Legii Warszawa. Trzeba się nastawić tak, jak byśmy mieli zagrać w Wejherowie z Legią czy z Lechem - podsumował Haraslin.

Czy Lukas Haraslin strzeli w tym sezonie minimum 10 bramek dla Lechii Gdańsk?