La Liga. Sevilla przegrała na własne życzenie. Real Sociedad wiceliderem

Sevilla zaprzepaściła wielką szansę na kolejne zwycięstwo. Andaluzyjczycy po godzinie gry prowadzili z Eibar jeszcze 2:0, a mimo to przegrali. Nowym wiceliderem rozgrywek został Real Sociedad.

Igor Kubiak
Igor Kubiak
Munir (z lewej) oraz Oliveira (z prawej) PAP/EPA / Miguel Tona / Na zdjęciu: Munir (z lewej) oraz Oliveira (z prawej)
Do 65. minuty wszystko układało się po myśli Sevilli. Gracze Julena Lopeteguiego w pierwszej połowie zdobyli 2 gole na boisku Eibar. Premierowe trafienie w Hiszpanii zanotował Lucas Ocampos, który później asystował przy bramce Olivera Torresa. Po zmianie stron Sevilla zagrała jednak katastrofalnie. Gospodarze wykorzystali błędy rywali i zdołali odwrócić losy meczu. Zamiast zwycięstwa i drugiego miejsca, Andaluzyjczycy przegrali po raz drugi z rzędu.

Blisko zwycięstwa na wyjeździe był również Espanyol. W ostatniej akcji meczu Celta Vigo zdołała jednak doprowadzić do wyrównania za sprawą strzału z główki Santi Miny.

Na pozycję wicelidera wskoczył Real Sociedad. Baskowie wygrali trzeci mecz z rzędu. Tym razem rozprawili się na własnym boisku z Deportivo Alaves. Już do przerwy gospodarze prowadzili 3:0. Bohaterem wieczoru był Mikel Oyarzabal, który ustrzelił dublet i zaliczył asystę. Przy pierwszym golu Hiszpana kapitalnym podaniem popisał się rewelacyjny w tym sezonie Martin Odegaard.