Premier League: Tottenham - Southampton. Jan Bednarek dobry, ale nie idealny

Reprezentant Polski Jan Bednarek w meczu Premier League z Tottenhamem (wynik 1:2) pokazał kilka niezłych zagrań, ale notę Polaka obniża błąd przy golu Harry'ego Kane'a.

Piotr Bobakowski
Jan Bednarek Getty Images / Mike Egerton / Na zdjęciu: Jan Bednarek
W meczu 7. kolejki Premier League Southampton FC przegrał na wyjeździe z Tottenham Hotspur (wynik 1:2, więcej TUTAJ). Jan Bednarek rozegrał całe spotkanie w barwach gości. Polak przez większość pojedynku na Tottenham Hotspur Stadium imponował spokojem, świetnie się ustawiał i skutecznie rozbijał ataki Kogutów.

Polski obrońca nie ustrzegł się jednak błędu, który miał kluczowe znaczenie dla losów spotkania. W 43. minucie Bednarkowi zabrakło zdecydowania i fakt ten wykorzystał Harry Kane, który ustalił wynik na 2:1.

"Maya Yoshida postawił prawdziwą ścianę w bloku defensywnym Southampton. Razem z Bednarkiem musieli zmierzyć się ze szturmowcami Kogutów" - podsumował serwis internetowy 90min.com, który ocenił postawę reprezentanta Polski na "7" (w skali 1-10). Lepszą notę otrzymał tylko Maya Yoshida - "8".

ZOBACZ: The Championship: kolejny gol Grosickiego i pechowy remis Hull. Porażka ekipy Klicha, triumf drużyny Bielika (wideo) >>

Dziennikarze Sky Sports ocenili Bednarka nieco niżej. Nasz obrońca za mecz z Tottenhamem dostał "szóstkę", podobnie jak wszyscy obrońcy gości.

Serwis whoscored.com z kolei przyznał kadrowiczowi Jerzego Brzęczka notę 6,7. Sport.co.uk ocenił występ Polaka na "7". To jedna z najwyższych ocen w ekipie menedżera Ralpha Hasenhuettla.