Premier League: Tottenham - Southampton. Jan Bednarek w pokonanym zespole. Łukasz Fabiański kontuzjowany

Tottenham Hotspur pokonał 2:1 Southampton FC z Janem Bednarkiem w składzie. Także w Londynie wygrała Chelsea FC. Stołeczny West Ham United musiał zadowolić się remisem 2:2 z AFC Bournemouth, a spotkania nie dokończył Łukasz Fabiański.

mecz Tottenham Hotspur - Southampton PAP/EPA / WILL OLIVER / Na zdjęciu: mecz Tottenham Hotspur - Southampton
Po trzech meczach bez zwycięstwa i pucharowej klęsce w starciu z czwartoligowym Colchester piłkarze Tottenhamu Hotspur zmierzyli się z Southampton FC, w którego jedenastce był Jan Bednarek. Tym razem skuteczność dopisała graczom z Londynu. W pierwszej połowie strzelili dwa gole i prowadzili po niej 2:1. Przewaga byłaby jeszcze wyższa, gdyby nie wielki błąd Hugo Llorisa, który wdał się w nieudany drybling z Dannym Ingsem we własnym polu bramkowym.

W poprzednim sezonie Tottenham poniósł porażkę ze Świętymi po pięciu spotkaniach bez przegranej z tym zespołem. To zwiększało czujność i wolę zwycięstwa piłkarzy z Londynu. Po przerwie z powodzeniem bronili i spotkanie zakończyło się wynikiem 2:1.

We wtorek Tottenham zagra w Lidze Mistrzów z Bayernem Monachium. To powinno być duże wyzwanie dla finalisty poprzedniej edycji. Chelsea FC wyjedzie z Londynu i powalczy o pierwsze punkty w elitarnych rozgrywkach z Lille OSC. W sobotę piłkarze ze Stamford Bridge podjęli Brighton and Hove Albion i forsowali defensywę gości przez 50 minut. Po pierwszym golu Jorginho z rzutu karnego wynik na 2:0 ustalił Willian. The Blues odnieśli piąte zwycięstwo z rzędu z tym przeciwnikiem. Strzelili w tych meczach 13 goli, a stracili tylko jednego.

Obecny i były golkiper reprezentacji Polski spotkali się na jednym stadionie. Łukasz Fabiański stanął w bramce West Hamu United, a Artur Boruc był rezerwowym w AFC Bournemouth. Fabiański grał tylko przez 34 minuty, po czym z powodu urazu został zmieniony. Przed zejściem z boiska skapitulował po strzale z bliska Joshuy Kinga na 1:1. Ten sam zawodnik asystował krótko po przerwie przy golu Bournemouth na 2:1. Piłkarze West Hamu nie dali za wygraną i to do nich należało ostatnie słowo. Aaron Cresswell ustalił rezultat na 2:2.

Również 2:2 w meczu Aston Villi z Burnley FC. Po 2:0 wygrali swoje spotkania zawodnicy Wolverhampton Wanderers i Crystal Palace.